Jesteś tutaj
Home > Branża budowlana > Zalety domów o konstrukcji szkieletowej

Zalety domów o konstrukcji szkieletowej

W naszym kraju z roku na rok wzrasta liczba osób, które decydują się na wybudowanie domu o konstrukcji szkieletowej. Taka metoda wznoszenia budynku mieszkalnego pochodzi z Kanady, Stanów Zjednoczonych i Skandynawii, gdzie praktykuje się ją od bardzo wielu lat. Jej podstawową zaletą jest przede wszystkim krótki czas realizacji inwestycji, a także uzyskanie doskonałej izolacji termicznej. Osoby zainteresowane mogą z powodzeniem skorzystać z oferty firmy zajmującej się sprzedażą oraz montażem wysokiej klasy domów szkieletowych, wchodząc na stronę http://drewhouse.eu/oferta.

Rozwiązanie ekonomiczne, a na dodatek ekspresowe 

Głównym atutem domów o szkieletowej konstrukcji jest możliwość ich wybudowania od podstaw w zaledwie dwa miesiące, co pozwala rozpocząć pracę nawet jesienią – bez obawy o nieukończenie inwestycji do zimy. Ponadto koszt jest znacznie niższy, niż w przypadku obiektów murowanych. Wynika to z faktu, że jedyne wykorzystywane materiały to deski i belki drewniane oraz różnorodne elementy złączne (śruby, gwoździe, łączniki metalowe, kotwy itp.). Dla wielu osób ogromne znaczenie ma również to, że budynki szkieletowe to niezwykle energooszczędne domy, charakteryzujące się optymalną izolacją termiczną. Taki poziom ochrony cieplnej jest wręcz niemożliwy do uzyskania w innych technologiach. Oto pozostałe istotne zalety:

– stosunkowo niewielki ciężar – dzięki temu wykonanie fundamentu jest łatwiejsze i tańsze, podobnie zresztą jak transport wszelkich materiałów na plac budowy,

– możliwość szybkiej i nieskomplikowanej przebudowy domu,

– mała grubość ścian zewnętrznych – co przekłada się bezpośrednio na zwiększenie powierzchni użytkowej (nawet o 10-12 m2).

Dodaj komentarz

dwa × dwa =

Top