Jesteś tutaj
Home > Branża budowlana > Wynajem sprzętu budowlanego – kiedy się opłaca?

Wynajem sprzętu budowlanego – kiedy się opłaca?

Budując dom, wiele osób decyduje się na samodzielne wykonanie chociaż części prac. W tym celu niezbędne są nie tylko umiejętności, ale również profesjonalny sprzęt, który ułatwi nam poszczególne zadania. Skąd go wziąć? I jak nie przepłacić?

Nie kupuj, wynajmij!

Sprzęt budowlany jest zwykle bardzo drogi. Jeśli planujemy budowę domu jednorodzinnego najprawdopodobniej większości sprzętów będziemy potrzebować jedynie przez kilka dni lub tygodni. W takiej sytuacji jego zakup w większości przypadków byłby niepotrzebną inwestycją. Sprzęty budowlane można wynająć na przykład na https://jekko.com.pl/. Znajdziemy tu różnego rodzaju mniejsze i większe sprzęty, które z łatwością dostosujemy do naszych potrzeb. 

Mała firma z wielkimi możliwościami

Rozwijając firmę budowlaną potrzebne jest duże zaplecze sprzętowe. Chcą przystąpić do intratnych zleceń musimy posiadać wyposażenie pozwalające na wykonanie zawartych w umowie prac. Niestety, szczególnie na początku działalności, środki na zakup nowych sprzętów bywają bardzo ograniczone. W takich sytuacjach dużo lepszym rozwiązaniem jest ich wynajem. W ten sposób nie tylko nie musimy od razu inwestować dużych kwot w zakup nowych sprzętów, ale również oszczędzamy na ich magazynowaniu i serwisie. Bardzo często nawet duże firmy nie posiadają wszystkich sprzętów na własność. Dużo korzystniejsze jest wynajęcie części sprzętów, szczególnie tych, z których korzysta się jedynie przez krótki okres w czasie trwania budowy. Różnego rodzaju wysięgniki i żurawie to jedne z najczęściej wynajmowanych sprzętów budowlanych. 

Dodaj komentarz

szesnaście + 20 =

Top