Jesteś tutaj
Home > Branża budowlana > Taśmy washi – czym różnią się od tradycyjnych?

Taśmy washi – czym różnią się od tradycyjnych?

Malowanie mieszkania to zdanie, którego nie musimy powierzać specjaliście. Nowoczesne farby oraz akcesoria malarskie są dostatecznie proste w użyciu, by mogła z nich korzystać nawet osoba nie mająca w tej kwestii wielkiej wprawy czy doświadczenia. Jednym z akcesoriów które przyda się podczas remontu jest profesjonalna taśma malarska. Wśród wielu jej wariantów najczęściej poleca się taśmy washi.

Dlaczego warto wykorzystywać taśmy podczas malowania ścian?

Zastosowanie różnego rodzaju taśm podczas remontu jest dość oczywiste. Pozwalają one nie tylko zabezpiecza meble czy poszczególne części powierzchni, ale też dzięki nim można uzyskać efekt odcięcia. Dobrej jakości taśma nie brudzi powierzchni, czyli po jej zdjęciu nie powinny być widoczne dość charakterystyczne, i trudne do usunięcia, ślady kleju. I to nawet w przypadku jeśli element będzie przyklejony na danej powierzchni przez kilka tygodni. Ponadto model taki jak ten https://bbtapes.pl/product/tasma-malarska-zlota-gold-masking-tape/ można stosować wewnątrz jak i na zewnątrz budynku!

Czym taśma zwykła różni się od malarskiej?

Klej który może pozostać na powierzchni ściany to nie jedyny argument przemawiający za tym by podczas remontu używać tylko dedykowanych taśm malarskich. Taśmy washi można wygodnie dzielić, urywać, bez używania do tego celu ostrych narzędzi. Poza tym są one wyjątkowo odporne na działanie niskich i wysokich temperatur czy promieni UV. Cechy te sprawiają, że mogą one służyć przez cały czas trwania remontu, nawet jeśli z jakiegoś powodu będzie on trwał nieco dłużej niż pierwotnie zakładano.

Dodaj komentarz

dziesięć + 19 =

Top