Polecamy

Na czym polega leczenie kanałowe?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czasami zdarza się, że nagle zaczynamy odczuwać bardzo silny ból zęba, pojawiający się wskutek zakażenia spowodowanego zapaleniem miazgi. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest wizyta w gabinecie dentystycznym w celu leczenia kanałowego (endodontycznego). W dawnych czasach było ono bardzo nieprzyjemne i trwało długo, natomiast obecnie obywa się z wykorzystaniem odpowiednich środków znieczulających i metod, dzięki którym zabieg jest w pełni akceptowalny dla pacjenta. Wykonuje go każdy lekarz stomatolog w Poznaniu, Krakowie czy Warszawie. 

Strach ma wielkie oczy 

Cena leczenia kanałowego w Poznaniu lub innym mieście wynosi od około 300 do 800 zł – w zależności od liczby kanałów oraz cennika danego gabinetu. W trakcie zabiegu wykonywane są również inne czynności, takie jak choćby RTG zęba (dodatkowe 20-30 zł). Zabieg jest zawsze przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, więc pacjent nie odczuwa prawie żadnego bólu ani dyskomfortu. Sama procedura rozpoczyna się dokładnym usunięciem zakażonej miazgi oraz oczyszczeniem kanałów zębowych z resztek tkanek, a także bakterii (pod mikroskopem). Następnie są one osuszane i bardzo szczelnie zamykane z użyciem specjalnego materiału wypełniającego, zwanego fachowo biokompatybilną gutaperką.

Jest to substancja naturalna, doskonale tolerowana przez ludzki organizm. Wprowadza się ją razem z uszczelniaczem w taki sposób, aby w kanale nie powstały żadne pęcherzyki powietrza. Oczywiście wszystko odbywa się w oparciu o wykonane cyfrowo zdjęcia RTG. Dodajmy, że leczenie kanałowe nie może zostać przeprowadzone u osób chorych na hemofilię i zapalenie wsierdzia oraz cierpiących na niektóre zaburzenia o charakterze psychicznym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Parapetówka – jaki prezent do nowego mieszkania?
Parapetówka – jaki prezent do nowego mieszkania?
Nowe mieszkanie zawsze wymaga zaopatrzenia w szereg niezbędnych przedmiotów. W szczególności tych, które służą do przygotowania posiłków czy innych istotnych […]
Gdzie można umieścić firmowe logo by się rozeklamować?
Gdzie można umieścić firmowe logo by się rozeklamować?
Logo firmowe jest jednym z najważniejszych elementów identyfikacji wizualnej danego przedsiębiorstwa i z tego względu powinno być odpowiednio eksponowane nie […]
Tanie i oryginalne buty – gdzie ich szukać?
Tanie i oryginalne buty – gdzie ich szukać?
Wielu z nas w obecnych czasach szuka butów, dobrej jakości, które będą mu służyć dłużej niż jeden sezon, a co […]
Ostatnie wpisy