Jesteś tutaj
Home > Zdrowie i dieta > Zalety diety bezglutenowej

Zalety diety bezglutenowej

Choroby związane z odżywianiem, alergie i nietolerancje pokarmowe dotykają coraz większą liczbę osób. Systematycznie pojawiają się nowe wytyczne określane przez sceptyków mianem mody na dany model posiłków. Rzeczywiście niektóre z nich nie mają nic wspólnego z aspektami zdrowotnymi, a ich cel ogranicza się jedynie do napędzania rynku.

Podobne głosy można było usłyszeć, gdy popularną praktyką stała się eliminacja produktów zawierających gluten. Jak się okazało działania te, wpływają korzystnie na organizm i warto wcielić je w życie nie tylko, gdy zdiagnozowano u nas celiakię. Jeśli interesuje nas dieta z dostawą do domu Warszawa i inne duże miasta obfitują w firmy posiadające tego rodzaju menu. 

Wymiana na lepszy model

Problemy z układem pokarmowym bardzo często są bagatelizowane i łagodzone poprzez suplementy lub zioła. Przyczyną nieprawidłowej pracy jelit mogą być wspomniane białka roślinne występujące w pieczywie, makaronach i kaszach, z czego wielokrotnie zupełnie nie zdajemy sobie sprawy. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku nietolerancji laktozy, która jest obecnie bardzo powszechną dolegliwością i objawia się w podobny sposób.

Poprawa funkcjonowania kosmków jelitowych oraz zmniejszenie dostarczanych do organizmu węglowodanów, które dominują w produktach zawierających gluten, prowadzi do redukcji tkanki tłuszczowej co stanowi uboczny, ale niezwykle pożądany przez szerokie grono efekt. To co spożywamy, wpływa w bardzo dużym stopniu również na stan naszej skóry. Poprawa jej wyglądu wynikająca z odrzucenia tego składnika wieńczy niekiedy walkę z uciążliwymi niedoskonałościami i zaskórnikami, które były konsekwencją konsumpcji niewskazanych zbóż.

Odżywianie pozbawione glutenu nie wiąże się z całkowitym pożegnaniem z określonymi potrawami, lecz umiejętnym i świadomym zastępowaniu poszczególnych ich części. Tradycyjne ciasto na pizzę bogate w mąkę pszenną zmienia swoją postać w wersję gryczaną, kokosową lub kukurydzianą. Biorąc pod uwagę aspekty takie jak zdrowie odżywianie i dieta Warszawa sprzyja nie tylko weganom, ale również bezglutenowcom, dzięki czemu na mapie stolicy z łatwością możemy odnaleźć profesjonalny catering, a także szereg restauracji serwujących tego rodzaju smakołyki.

Dodaj komentarz

7 + piętnaście =

Top