Jesteś tutaj
Home > Wszystko wokół domu > Jak urządzić dom w polskim stylu?

Jak urządzić dom w polskim stylu?

Urządzasz własne mieszkanie i chcesz zaaranżować je w oparciu o polskie meble? Polski styl przy aranżowaniu wnętrz może być różnie rozumiany, ale niezależnie od designu, który wykorzystasz, jeżeli postawisz na jakość, meble posłużą na długo.

W poszukiwaniu polskości na dworze

Polski styl w nawiązaniu do aranżacji wiąże się z gościnnością, dlatego warto postawić na skomponowanie przytulnych wnętrz. Wartości takie jak rodzina czy tradycja mogą zostać uwidocznione przez zastosowanie odpowiednich mebli. Warto tutaj sięgnąć do staropolskich dworków oraz dawnych aranżacji zamożnych Polaków. Potężne biurka i drewniane komody oraz czarno-białe fotografie czy pięknie oprawione obrazy w stylu retro świetnie się sprawdzą w eleganckim domu. Warto zadbać również o szczegóły – stylizowane na starodawne lampy czy wazony będą idealnym uzupełnieniem dla drewnianych mebli.

Folkowe dodatki i gościnność

Jeżeli styl staropolskiego dworku nie jest spełnieniem Twoich marzeń, a nadal szukasz polskości w aranżacji, możesz postawić na dość nowoczesne wnętrze z folkowymi albo góralskimi akcentami. Poszewki na pościel czy obrus w kwiaty oraz piękna zastawa będą wspaniałym uzupełnieniem polskiego domu. Warto zwrócić szczególną uwagę na salon i kuchnię, bo są to miejsca, w których rodzina spędza dużo czasu razem. Przytulny dom będzie nawiązywał do polskiej gościnności. Salon bez pięknej kanapy nie prezentuje się ani przytulnie, ani dobrze, dlatego koniecznie sprawdź jakie modele sof proponują polscy producenci np. tacy jak na stronie: https://euforma.pl/kategoria-produktu/meble/sofy/.

Dodaj komentarz

17 − 8 =

Top