Jesteś tutaj
Home > Wszystko wokół domu > Jakie łóżko wybrać do kawalerki?

Jakie łóżko wybrać do kawalerki?

Kawalerka to niewielkie mieszkanie, które może być jednak wystarczające dla osób mieszkających w pojedynkę lub nawet par bez dzieci. Organizacja takiej przestrzeni wymaga jednak dobrego planu oraz sięgania po praktyczne rozwiązania. Dotyczy to także decyzji odnośnie poszczególnych elementów wyposażenia. Jakie łóżko wybrać do takiego lokum? 

Klasyczne rozwiązania

Zwolennicy tradycyjnego łoża, które nie będzie wymagało składania, mogą postawić na łóżko jednoosobowe z materacem. Taki wariant powinien się zmieścić do większości kawalerek, choć na pewno zajmuje trochę miejsca. Jest to zatem rozsądny wybór, jeżeli w mieszkaniu znajduje się trochę większa przestrzeń. Takie łóżko można ustawić choćby we wnękach, wykorzystując takie rejony największego pomieszczenia. 

Rozkładane kanapy

Lokale mieszkalne dla singli czy też par wymagają funkcjonalnych rozwiązań, które gwarantują oszczędność miejsca. Przy organizacji kawalerki metraż często nie pozwala na wyznaczenie przestrzeni, w której można umieścić łóżko na stałe. Doskonałym wyborem będzie wtedy kanapa, którą można rozłożyć i wykorzystywać taki mebel również jako sypialniany. Z kolei sofa dwuosobowa rozkładana będzie odpowiednia dla dwóch osób, które zamieszkują niewielkie lokum. Stałe łóżko dla dwojga osiąga już zdecydowanie zbyt duże wymiary, więc nie można go umieścić w takim mieszkaniu, tak by nie zająć zbyt dużej powierzchni. Taki składany mebel dobrze sprawuje się zatem w kawalerce, będąc jednocześnie wyposażeniem wypoczynkowym do salonu oraz miejscem do spania. 

Dodaj komentarz

2 × trzy =

Top