Jesteś tutaj
Home > Wszystko wokół domu > Taras – co trzeba wiedzieć o jego budowie?

Taras – co trzeba wiedzieć o jego budowie?

Taras przed domem to wspaniała rzecz, która ma bardzo wiele zalet. Doskonale sprawdzają się jako miejsce zacisznego wypoczynku w ciepłe dni.. Nic dziwnego, że tak wiele nowych domów ma tarasy, czasem nawet bardzo duże i okazałe.

Ważne informacje i wskazówki

Budując taras, trzeba jednak pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach. Najczęściej budulcem na jego podłoże t jest drewno. Jednak nie może to być ono zwyczajne, ponieważ będzie wystawione na bardzo trudne warunki atmosferyczne. Tarasy drewniane muszą posiadać specjalny rodzaj desek, które są odpowiednio impregnowane.

W ten sposób zabezpiecza się je przed niekorzystnymi warunkami, takimi jak silne nasłonecznienie, kwaśny deszcz, woda, wilgoć, śnieg i bardzo duże mrozy. Tutaj nie warto oszczędzać na materiale, kupujmy tylko takie rodzaje desek, które są sprawdzone i przeznaczone właśnie do budowy tarasów.

Powiedzieliśmy sobie już o kwestii zabezpieczenia desek tarasowych, teraz warto wspomnieć też o ich wytrzymałości i sposobie układania. Otóż pod drewnem, którym wyłożony będzie taras, należy zrobić porządną wylewkę. Następnie wiercimy dziury i za pomocą kołków i specjalnego rodzaju śrub przytwierdzamy deski do podłoża. Zapewniamy tym samym, że nie będą się one przesuwać ani trzeszczeć.

Pamiętajmy tylko, że każde miejsce, które było obrabiane, należy zalać specjalnym lakierem do drewna, który ma właściwości zabezpieczające. W ten sposób powstrzymamy ewentualne procesy gnicia i nasz taras wytrzyma nawet kilkadziesiąt lat.

Dodaj komentarz

czternaście + dwadzieścia =

Top