Jesteś tutaj
Home > Technika i motoryzacja > Narzędzia hydrauliczne używane przez strażaków

Narzędzia hydrauliczne używane przez strażaków

W przypadku wyposażenia strażaków możemy wyróżnić dwie główne kategorie. Do pierwszej zaliczają się wszelkie elementy ubioru ochronnego. Chodzi mianowicie o kombinezony ochronne, specjalistyczne rękawice oraz buty i hełmy strażackie. To właśnie za ich pomocą możliwe jest zapewnienie ochrony osobistej strażakowi podczas pracy w niebezpiecznych warunkach. Do ich wykonania używane są rozmaite materiały cechujące się odpornością na wysokie temperatury oraz działanie płynów i cieczy. W drugiej kategorii sprzętu strażackiego znajdziemy wszelkiego rodzaju narzędzia hydrauliczne i akumulatorowe, które są potrzebne do ratowania innych osób. Wozy strażackie wyjeżdżające na akcję ratowniczą powinny zabrać ze sobą właściwy sprzęt.

Przykładowe narzędzia hydrauliczne przydatne w pracy strażaka

Nożyce hydrauliczne są niezwykle przydatne podczas cięcia pojazdów po wypadku drogowym, z których trzeba szybko wydostać rannych pasażerów. Podczas kupowania takich narzędzi należy pamiętać o dobraniu właściwych ostrzy, które z łatwością przechodzą przez opór materiału. W przypadku wypadku drogowych pomocne są także rozpieracze hydrauliczne. Za ich pomocą możliwe jest efektywne rozpieranie konstrukcji. Z uwagi na specyficzną budowę takiego narzędzia, końcówki jego ramion zmieszczą się nawet w bardzo wąskich szczelinach. Wygenerowane zostają ogromne siły właśnie na tych końcówkach, dzięki czemu możliwe jest łatwe rozepchnięcie materiału. Używane są zazwyczaj do odbicia drzwi z zapasów. Po zamocowaniu dodatkowego łańcucha na końcach ramion możemy również wykorzystać rozpieracze do ciągnięcia.

Z kolei kruszarka do betonu pozwala ratownikom w łatwy sposób miażdżyć materiał. Warto zainwestować w modele z powłoką ochronną, która zapobiegnie rozpryskiwaniu się kruszonego surowca. Najlepsze są kruszarki z elastyczną warstwą ochronną, która jest przymocowana bezpośrednio do ruchomych ramion narzędzia. Sporą zaletą są także modele dysponujące wymiennymi końcówkami. Możemy wtedy dostosować nasz sprzęt do różnych warunków i nie musimy kupować nowych urządzeń.

Dodaj komentarz

8 − 2 =

Top