Jesteś tutaj
Home > Wszystko wokół domu > Sofa czy narożnik do salonu?

Sofa czy narożnik do salonu?

Zastanawiasz się, jaki mebel wypoczynkowy ostatecznie będzie dla Ciebie najlepszy? Na pewno wśród takich mebli do salonu, można wymienić co najmniej kilka typów. Wśród nich wymienia się popularne narożniki, jak i również sofy. Ostatnio bardzo modne są kolorowe, np. zielone sofy. Zdecydowanie rzadziej podczas urządzania decydujemy się na szezlongi.

Jeżeli jeszcze nie wiesz, na co powinieneś się ostatecznie zdecydować, warto zrobić rozeznanie, jakimi zaletami i wadami wyróżniają się sofy i narożniki. Na pewno sofa jest zdecydowanie mniejszym meblem tapicerowanym od narożnika. W ten sposób możemy z powodzeniem urządzić niewielki salon, w którym nie mamy zbyt dużo miejsca na to, by stanął obszerny mebel tapicerowany. Dodatkowo sofy są bardziej ustawne. Możemy co jakiś czas bez większego problem zmieniać jej położenie. Ponieważ sofa najczęściej stawiana jest pod jedną ścianą. Jednak nie będzie również najmniejszego problemu z tym, żeby znalazła się na środku salonu, co często jest inspirowane amerykańskimi salonami.

Decydując się na narożnik do salonu, zyskamy zdecydowanie więcej wygody. Możemy się nie tylko swobodnie na nim rozsiąść, ale również położyć. Na pewno na narożniku zmieści się również więcej osób. Jednym minusem jest dość duży rozmiar tego mebla. Możemy się o tym bardzo szybko przekonać, szczególnie w salonie znajdującym się w planie prostokąta. Ponieważ zwykle narożnik wyróżnia się jednym bokiem dłuższym i drugim krótszym, należy zastanowić się, przy której ścianie konkretnie ten mebel będzie znajdować. Jeżeli będziemy chcieli zrobić przy jego udziale przemeblowanie, to już nie będzie to takie proste.

Dodaj komentarz

osiem + 9 =

Top