Jesteś tutaj
Home > Wszystko wokół domu > Klasyka i nowoczesność w łazience

Klasyka i nowoczesność w łazience

Klasyka w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami to obecnie bardzo modny styl w aranżacji wnętrz. W łazience możemy uzyskać taki efekt stosując różne techniki. Pierwszą z nich jest zakup tradycyjnych, klasycznych  akcesoriów, jak uchwyty łazienkowe, koszyczki, wieszaki na ręczniki, haczyki i zawieszki, ale w nowoczesnej odsłonie. Przykład to zwykła zawieszka na szczoteczki i kubki, ale pozłacana i wyłożona ozdobnymi kamieniami. Wówczas tradycja połączona z nowoczesnością sprawi, że nasza łazienka będzie przypominać piękne pomieszczenia z gazet i stron internetowych poświęconych urządzaniem i dekorowaniem wnętrz. 

Styl retro czyli nowoczesny tradycjonalizm

Łazienka urządzona w stylu retro najlepiej łączy znane już rozwiązania, które zyskują jednak bardziej modnego charakteru. Można wykończyć ją modnymi wielkimi płytkami w szarym kolorze i zestawić je z takimi dodatkami, jak wieszak na papier toaletowy retro, zawieszki, kosz na śmieci i  na pranie również wykonane w tym samym stylu. Całość dopełnią złote albo czarne baterie ze starodawnymi, fantazyjnymi kurkami przypominającymi zawory hydrauliczne.

Najnowsze trendy to również pokoje kąpielowe z elementami drewna i metalu. W takiej, industrialnej stylizacji sprawdzą się płytki do złudzenia imitujące drewno oraz blaty pod umywalką wykonane z prawdziwego, zaimpregnowanego drzewa. W takim pomieszczeniu rewelacyjnie będą wyglądać czarne, metalowe zawieszki, koszyczki i półeczki na przybory kosmetyczne.

Dodaj komentarz

dziewięć + dwadzieścia =

Top