Jesteś tutaj
Home > Wszystko wokół domu > Czym najczęściej ogrzewane są mieszkania?

Czym najczęściej ogrzewane są mieszkania?

Ogrzewanie mieszkań jest tematem wielowątkowym i dość skomplikowanym. Główne wątpliwości w tym zakresie mogą wynikać z małego metrażu i małej ilości miejsca na ewentualne zamontowanie pieca. Trudno jest jednoznacznie określić jaki rodzaj ogrzewania będzie najlepszy dla konkretnego mieszkania. Właśnie dlatego warto rozważyć różne opcje i zdecydować się na tę najlepszą dla siebie.

Różne sposoby ogrzewania mieszkań

Opcją często wykorzystywaną w starym budownictwie jest centralne ogrzewaniem na drewno lub węgiel. Ten sposób należy do pozornie tanich, jednak wiąże się z koniecznością regularnego palenia w kotle zasypowym. Niestety, w tym przypadku trudno jest znaleźć rozwiązanie z podajnikiem. To duża strata energii oraz czasu konkretnych domowników.

Ciekawą propozycją, z której korzysta wiele osób jest wykorzystanie automatycznego pieca. W tym przypadku prym paliwowy wiedzie ekogroszek. Kupno takiego pieca wiąże się z dość sporym jednorazowym wydatkiem, jednak w przyszłości koszty są dzielone na konkretne miesiące, a w rezultacie to rozwiązanie może być bardzo opłacalne. Sam opał jest także łatwo dostępny – można go zamówić np. tutaj: http://kielce.ekogroszek-workowany.pl/.

Inną możliwością jest ogrzewanie przy pomocy gazu ziemnego, powietrznej pompy ciepła, promienników podczerwieni, a także pieców akumulacyjnych na prąd. Z mody nie wychodzą również piece kaflowe oraz kominki. Te tworzą przyjemny nastrój. Warto też wspomnieć o tym, że sam piec kaflowy, o ile jest w dobrym stanie, może dawać tyle samo ciepła, co współczesne kotły. Opcji jest bardzo wiele, a wybór najlepszej należy tylko i wyłącznie do lokatorów konkretnego mieszkania.

Dodaj komentarz

trzynaście + jeden =

Top