Polecamy

Jak dobrać kształt oprawek?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przyjęło się, że dobierając oprawki, należy dopasować je do kształtu twarzy. Rzeczywiście jest to dobry trop, bo okulary pomagają wyrównać proporcje i wydobyć atuty urody, ale nie jest to jedyne kryterium wyboru. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze oprawek okularowych?

Wizerunek

Modne oprawki korekcyjne to gadżet, który musi współgrać z całym wizerunkiem. Osoby młode lubią wyraziste, wręcz awangardowe ubrania. Mogą więc postawić nawet na krzykliwe, mocne oprawki. Z kolei ci, którzy preferują subtelną elegancję, powinni sięgnąć po delikatne modele. Okrągłe i owalne oprawki złagodzą rysy twarzy, z kolei te w kształcie kociego oka, czy też kanciaste – będą przyciągać uwagę.

Świadomość tego, jak kształty, grubości i kolory oprawek wpływają na sposób postrzegania wizerunku, można wykorzystywać je, aby podkreślać swoje atuty i odciągać uwagę od niedoskonałości. Przykładowo, osoby puszyste mogą wybierać wyraziste okulary, aby skupiać uwagę na swojej twarzy, zamiast na sylwetce. Z kolei osoby starsze, z uwagi na zmarszczki – szczególnie wokół oczu – mogą zdecydować się na delikatne oprawki, aby nie wyostrzać dodatkowo rysów twarzy i nie podkreślać niedoskonałości w tym obszarze.

Oprawki dla pań i dla panów

Moda jest bardzo różnorodna, więc nie dyskryminuje rozwiązań bazujących na naszych własnych upodobaniach. Z drugiej strony, można postawić na klasykę. Tym samym dla panów bezpiecznym wyborem będą kanciaste oprawki, które podkreślą męskie rysy twarzy. Panie z kolei mogą zdecydować się na okulary o miękkich, opływowych kształtach, które są o wiele bardziej kobiece i delikatne.

Bardzo ładne oprawki dla każdego można znaleźć na stronie https://www.opticdesign.pl/. Dopasowując okulary warto też pomyśleć o tym, jak chcemy być postrzegani. Czy pasuje nam sportowy wizerunek? A może chcemy wyglądać bardzo profesjonalnie i stylowo? Czy podążamy za najnowszymi trendami i wybierzemy oprawki “kujonki”, czy wolimy ponadczasowe klasyki, jak oprawki typu aviator? Rozważając wybór okularów pod każdym kątem, z pewnością znajdziemy idealną parę, w której czuć się będziemy doskonale!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Za pomocą jakich preparatów i kosmetyków wykonuje się profesjonalne stylizacje włosów?
Za pomocą jakich preparatów i kosmetyków wykonuje się profesjonalne stylizacje włosów?
Stylizacja włosów to czynność, która wymaga nie tylko określonych umiejętności, ale również specjalnych preparatów kosmetycznych. Najważniejszą ich cechą powinna być […]
Jak poprawić funkcje ścięgien po przebytym urazie?
Właściwe dbanie o mięśnie, czy stawy jest bardzo ważne, aby cieszyć się dobrym zdrowiem i ogólną sprawnością organizmu. Nie każdy […]
Jaki prezent sprawić dziecku, z okazji pierwszych urodzin?
Jaki prezent sprawić dziecku, z okazji pierwszych urodzin?
Pierwsze urodziny dziecka są ważnym wydarzeniem w życiu nie tylko malucha, ale także jego najbliższych. To doskonała okazja do tego, […]
Ostatnie wpisy