Jesteś tutaj
Home > Technika i motoryzacja > Czym czyścić tapicerkę w aucie?

Czym czyścić tapicerkę w aucie?

Tapicerka w samochodach osobowych jest nieustannie narażona na kontakt z różnego rodzaju zabrudzeniami. Wpływa to negatywnie na jej ogólny wygląd, a także powoduje znacznie szybsze zużywanie się materiału, co może prowadzić do konieczności wymiany. Z tego względu zalecane jest regularne czyszczenie tapicerki za pomocą odpowiednich narzędzi oraz preparatów. Mnóstwo profesjonalnych kosmetyków przeznaczonych stricte do tego celu posiada w swoim asortymencie internetowy sklep Chromemaster.

Czasami pranie to jedyna możliwa opcja

Tapicerki samochodowe wykonane są z rozmaitych tworzyw – m.in. naturalnej skóry, skóry ekologicznej, przyjemnej w dotyku alcantary, wytrzymałej tkaniny tekstylnej czy puszystego weluru. W przypadku skór czyszczenie powinno się zawsze odbywać z wykorzystaniem miękkiej szmatki mikrofibrowej i dedykowanego preparatu chemicznego rozrobionego w wodzie. Pozostałe materiały są znacznie bardziej wymagające. Zlokalizowane na nich miejscowe zabrudzenia można z powodzeniem usunąć ręcznie za pomocą szczotki z miękkim włosiem i nowoczesnego środka APC (All Purpose Cleaner), ale głębokie plamy z jedzenia lub napojów potrzebują już tzw. prania ekstrakcyjnego. Polega ono na dokładnym zmieszaniu profesjonalnego pre-sprayu z ciepłą wodą, a następnie spryskaniu uzyskanym roztworem foteli i innych elementów tapicerki.

Zwieńczeniem całej operacji jest precyzyjne wyszorowanie powierzchni szczotką zamocowaną na wkrętarce, ostateczne wypłukanie brudu specjalnym płynem o niskim stopniu pienienia oraz zebraniem go szmatką z mikrofibry. Po wyschnięciu całości należy zweryfikować rezultaty swojej pracy.

Dodaj komentarz

4 + siedemnaście =

Top