Jesteś tutaj
Home > Technika i motoryzacja > Rodzaje wózków elektrycznych

Rodzaje wózków elektrycznych

Wózki widłowe stanowią nieodłączny element technicznego wyposażenia magazynu. Kupujący sprzęt kierują się przede wszystkim tym, gdzie taki wózek będzie pracował, bowiem inny rodzaj wózka widłowego wykorzystywany jest do pracy w magazynie, a inny poza nim. Do pracy w magazynie zaleca się kupno elektrycznych wózków widłowych.

Podział wózków widłowych

Wózki widłowe możemy podzielić na kilka kategorii. Pierwszą z nich jest podział ze względu na napęd. Do niej zaliczymy wózki widłowe spalinowe, gazowe i elektryczne. Kolejną kategorią podziału jest ich podział ze względu na funkcję. Wyróżniamy tutaj wózki widłowe boczne, terenowe, systemowe, a także podnośnikowe, wysokiego składowania, skrętne, wielokierunkowe, podwieszane, kontenerowe oraz antywybuchowe. Część z nich stanowią wózki widłowe elektryczne i są to między innymi wózki wielokierunkowe i systemowe.

Do użytku w magazynach zachwalane są również wózki widłowe wysokiego składowania. Istotnym faktem jest także to, iż każdy z tych pojazdów ma inne zastosowanie. Wózek widłowy boczny używany jest w wąskiej zabudowie magazynu, natomiast podnośnikowe świetnie sprawdzą się przy dużych wysokościach i podnoszeniu towaru góra – dół.

Przy wyborze wózka widłowego pamiętajmy o tym, że oprócz całości ważny jest także środek. Warto skorzystać z porady specjalisty, który poleci nam odpowiedni sprzęt. Wybierzmy go z głową, ponieważ nie jest to dekoracja, którą wymienimy jak się nam znudzi. Duża część zachwala pojazdy, które mają w sobie części do wózków widłowych Toyota, ponieważ są to trwałe i mocne materiały, które będą nam służyły przez długi czas.

Dodaj komentarz

16 + sześć =

Top