Jesteś tutaj
Home > Trendy i życie > Jak odzież sprawdzi się podczas treningów?

Jak odzież sprawdzi się podczas treningów?

Regularna aktywność ruchowa to gwarancja dobrego stanu zdrowia i samopoczucia, a także smukłej sylwetki. Nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej osób rozpoczyna treningi na świeżym powietrzu, w siłowni albo na sali fitness. Niezwykle ważną rolę w trakcie ćwiczeń odgrywa zwłaszcza strój, ponieważ odpowiednio dobrany jest znaczącym wsparciem, pozwalając skórze oddychać i chroniąc organizm przed przegrzaniem. W ostatnim czasie wśród młodych ludzi modne stały się tzw. rashguardy patriotyczne na siłownie, czyli specjalistyczne koszulki wykonane z termoaktywnego materiału, opatrzone grafikami z narodową symboliką. 

Postawmy na strój wygodny, ale i funkcjonalny

Komfortowa odzież treningowa powinna odznaczać się przede wszystkim lekkością, idealnym dopasowaniem do ciała i oddychalnością. Pożądane materiały to w tym przypadku zwłaszcza poliester ze sporym dodatkiem elastanu oraz polipropylen z jonami srebra. Ubiór musi być ponadto idealnie dobrany pod kątem płci, ponieważ kobiety i mężczyźni mają nieco inne potrzeby. Jeśli chodzi o strój damski, to składa się on przeważnie ze stanika sportowego (stabilnie podtrzymującego piersi), zabudowanego t-shirtu albo topu bez rękawów, krótkich spodenek, ewentualnie spodni sięgających do łydek lub kostek. W przypadku tego ostatniego elementu warto wybierać legginsy wykonane z termoaktywnego materiału, które w żaden sposób nie ograniczają ruchów, nie uciskają ani nie uczulają skóry.

Z kolei mężczyźni mogą z powodzeniem zdecydować się na koszulkę z długim albo krótkim rękawem (koniecznie z naturalnej tkaniny), dresy (w chłodne dni), szorty (w ciepłe dni i w zamkniętych pomieszczeniach) albo legginsy termoaktywne. Wiele modnych i jednocześnie funkcjonalnych modeli spodni posiada w swojej ofercie ten konkretny sklep internetowy: https://www.poundoutgear.com/156-spodnie-termoaktywne. Oprócz wymienionych elementów garderoby, trzeba też zadbać o odpowiednie, dostosowane do rodzaju sportu obuwie, a w zimniejsze dni o kurtkę wiatrówkę, czapkę i rękawiczki.

Dodaj komentarz

sześć + jedenaście =

Top