Jesteś tutaj
Home > Trendy i życie > Jak wybrać buty ortopedyczne dla dziecka?

Jak wybrać buty ortopedyczne dla dziecka?

Kiedy zachodzi konieczność zakupu obuwia ortopedycznego dla naszych pociech, nie wpadajmy w panikę. Wiele zniekształceń stóp może być skorygowana, dlatego najlepiej najpierw udać się do ortopedy. Rozumie on o wiele lepiej potrzeby dziecka i konsekwencje źle dobranych butów. Nie bójmy się zapytać wprost o zaufane marki, czy miejsce godne polecenia przez fachowca. Dla dobra dziecka nie podejmujmy takiej decyzji na własną rękę!

Na co zwrócić uwagę?

  • materiał – najlepiej przewiewny i elastyczny, aby ułatwić przystosowanie się stopy,
  • podeszwa – powinna być płaska,
  • rozmiar – buty nie mogą być za małe i stopa powinna mieć pełen zakres ruchomości.

Wyjątkiem są tutaj buty ortopedyczne z obcasem Thomasa, które to właśnie dzięki niewielkiemu podwyższeniu zmniejszają sposób obciążania w strefach wzrostowych nogi. Buty tego rodzaju są dostępne na tej stronie https://sklep.zdrowebuciki.pl/pl/p/-Dawid-Obcas-Thomasa-Sandaly-buty-profilaktyczne-korekcyjne-ortopedyczne-1041-1042-1043-GJ/618. Występują one w trzech wariantach: podstawowym, z supinacją i z pronacją. Stosuje się je w korekcji koślawości stóp i kolan.

W związku z powyższym zakup najlepiej jest dokonać w obecności dziecka, bo tylko w ten sposób mamy możliwość rzeczywistej weryfikacji dopasowania buta. Kupno butów ortopedycznych dla dzieci w Warszawie ułatwia liczba specjalistycznych sklepów. Warto również zaznaczyć, iż obuwie ortopedyczne to nie to samo co obuwie profilaktyczne. To drugie przeznaczone jest dla dzieci, których stopy są prawidłowe i ze względu na cechy charakterystyczne pomagają zapobiec ich późniejszym deformacjom. W przeciwieństwie do butów ortopedycznych, nie różnią się też od zwykłych butów. Dobranie prawidłowego obuwia może zapobiec pogorszeniu schorzenia, a nieprawidłowego – je pogłębić!

 

Dodaj komentarz

dwanaście − trzy =

Top