Jesteś tutaj
Home > Trendy i życie > Najciekawsze fryzury na co dzień – inspiracje dla kobiet i mężczyzn

Najciekawsze fryzury na co dzień – inspiracje dla kobiet i mężczyzn

Pielęgnacja i dbanie o urodę oraz ogólny wizerunek, kiedyś głównie kojarzone były z kobietami. W dzisiejszych czasach ta etykietka zaczyna zanikać. Panowie coraz bardziej świadomie dbają o siebie i przywiązują większą wagę do podkreślania swojej urody. Jak natomiast sytuacja kształtuje się w zakresie fryzur?

Pomysły dla kobiet

Jeśli mowa o uczesaniach zapewne każdy zgodzi się, iż panie mają tu więcej do powiedzenia. W końcu długie włosy są w dużej mierze kobiecym atrybutem. Ale obecnie coraz częściej można spotkać się z tak ciekawymi fryzurami damskimi jak irokezy, wszelkiego rodzaju zmyślne cięcia czy asymetryczne boby. Również w temacie upięć łatwo nieraz wykazać się fantazją. Na pomoc przybywają tu różnego rodzaju gadżety fryzjerskie, które są coraz częściej dostępne na rynku. Dzięki nim w prosty sposób można wyczarować efektowny warkocz – kłos, który tylko z pozoru wygląda na skomplikowany.

Alternatywą na każdy dzień jest warkocz holenderski, czyli „odwrócona” wersja tradycyjnego warkocza francuskiego. Wersja holenderska daje wiele ciekawych możliwości na połączenie jej z upięciami i stworzenie robiącego wrażenie, a całkiem łatwego w wykonaniu koka. Przy włosach dłuższych warto także wypróbować sztucznego irokeza, czyli „faux mohawk” – taka fryzura gwarantuje nie tylko wygodę, ale i odpowiedni efekt. Codzienną stylizację można dodatkowo wzbogacić modnymi w ostatnim czasie pasemkami czy też końcówkami w kolorowych, pastelowych odcieniach, które dzięki nowoczesnym farbom nie muszę być wersjami trwałymi.

Męski punkt widzenia

Tradycyjna męska fryzura? Na „jeżyka” albo na łyso. Tak było jeszcze do niedawna. W końcu elegancki mężczyzna musi się prezentować, a więc i fryzura powinna być prosta oraz nienaganna. Jednak wraz z biegiem czasu oraz postępem również moda i postrzeganie stereotypów uległo znacznej zmianie. Dziś panowie coraz częściej zapuszczają włosy, dbając przy tym o utrzymanie fryzury w aktualnym na dany moment kanonie. Cięcie ma już nie tylko być wygodne, ale i nadające charakter oraz wyróżniające. 

Coraz częściej da się zauważyć panów w dłuższych fryzurach z grzywkami, które często świetnie maskują niechciane zakola. Wrażenie robią także eleganckie irokezy, fryzury z wygolonym przedziałkiem czy fryzury typu pompadour. Dlatego warto śledzić panujące trendy, a ci mniej w nich obeznani łatwo nadrobią zaległości zaglądając na wszelkiego rodzaju portale internetowe i dedykowane strony, jak chociażby https://jld.pl/articles/story/fryzury/modne-i-ponadczasowe-fryzury-meskie-ktore-sa-zawsze-na-topie. W końcu dbanie o urodę oraz schludny wygląd powinno być uniwersalne, bez względu na płeć.

Dodaj komentarz

dwanaście + dziesięć =

Top