Polecamy

Jak odzyskać dług?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pożyczki rodzinne i prywatne to atrakcyjna alternatywa dla standardowych kredytów. Bardzo często pożyczkodawca nie nalicza odsetek – dotyczy to przede wszystkim pożyczek rodzinnych lub zobowiązań zaciąganych u przyjaciół i znajomych. Niestety, zdarzają się sytuacje, że pożyczkobiorca unika spłaty zobowiązania. W tym przypadku, zamiast tracić czas i nerwy, najlepiej skorzystać ze sprawdzonych, zgodnych z prawem narzędzi windykacyjnych.

Po pomoc do prawnika

Wiele osób próbuje dochodzić należności na własną rękę, korzystając z niekoniecznie dozwolonych rozwiązań – jest to duży błąd, który może przysporzyć wiele problemów, także finansowych. Zdecydowanie lepszą alternatywą jest skorzystanie z pomocy doświadczonego prawnika, specjalizującego się w prawie finansowym.

Kompetentny radca prawny Poznań, opierając się na przepisach prawny, wskaże optymalne kierunki działania, których celem jest spłata należności przez dłużnika. W pierwszej kolejności problem rozwiązywany jest polubownie, kolejnym krokiem jest skierowanie sprawy na drogę sądową celem uzyskania prawomocnego nakazu zapłaty, umożliwiającego egzekucję komorniczą.

Skuteczna windykacja

Dobrym pomysłem jest także zgłoszenie się do firmy, która świadczy usługi w zakresie odzyskiwania należności. Zazwyczaj jest to jednostka kierowana przez doświadczonych i kompetentnych prawników, dla których podstawą są przepisy prawne. Windykacja długów, jak nietrudno zauważyć, to proces wieloetapowy, oparty przede wszystkim na działaniach zmierzających do zawarcia ugody oraz stałym monitorowaniu wywiązywania się dłużnika z zawartej z firmą windykacyjną umowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie naprawy warto zlecić mechanikowi?
Kwestie dotyczące bezpieczeństwa Samochód to urządzenie mechaniczne zbudowane z wielu współpracujących ze sobą elementów, które podczas użytkowania ulegają zużyciu. W […]
Przyjęcie urodzinowe – wszystko co powinieneś wiedzieć
Przyjęcie urodzinowe – wszystko co powinieneś wiedzieć
Urodziny to okazja, którą każdy chce spędzić w gronie najbliższych – rodziny i znajomych. Niektórzy wyprawiają huczne przyjęcia, np. z […]
Dlaczego warto zainwestować w dobre etui na tablet?
Dlaczego warto zainwestować w dobre etui na tablet?
Kupiłeś właśnie nowy tablet i zastanawiasz się, czy warto dokupić etui? A może posiadasz go już od dawna i chcesz […]
Ostatnie wpisy