Polecamy

Co znajduje się na stadionach?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zmagania sportowe są źródłem rozrywki dla ludzi właściwie od czasów pierwszych cywilizacji. Już w starożytnej Grecji rozgrywki osiągnęły rangę wielkich wydarzeń. Wraz z nimi pojawiły się pierwsze stadiony – miejsca przeznaczone do rozgrywania różnego rodzaju zawodów sportowych. Pierwsze stadiony głównie pełniły rolę aren lekkoatletycznych. Dopiero w drugiej połowie XIX wieku, gdy powstały pierwsze kluby piłkarskie, stadiony zaczęto wykorzystywać także przy uprawianiu innych dyscyplin.

Różnica w budowie stadionów

Nowoczesne stadiony znacząco się różnią nie tylko od ich starożytnych odpowiedników, ale nawet tych z XX wieku. Początkowo stadiony były budowlami stworzonymi na naturalnym podłożu z areną na środku i otoczeniem w postaci drewnianych trybun. W XX wieku większość stadionów budowana była zgodnie z podobną koncepcją. Cechowały się one odkrytym dachem i harmonijnym ułożeniem trybun.

Wiele spośród stadionów wybudowanych w tamtym okresie służy swoim klubom do dziś. Różnią się one jednak od współcześnie budowanych stadionów. Stadiony, które powstały w XXI wieku mogą być uznane za prawdziwe centra rozrywki nie tylko ze względu na sportowe zmagania. Nowoczesna infrastruktura pozwala na zorganizowanie różnych eventów kulturowych takich jak np. koncerty.

Stadiony dla kibiców i nie tylko

Obecne stadiony wypełnione są elektroniką i udogodnieniami, które mają przyciągnąć większą ilość kibiców. Zadaszone dachy, podgrzewane siedzenia i restauracje, które często serwują smaczniejsze potrawy od tych, które znajdziemy w centrum miasta to tylko kilka z czynników, które wpływają na frekwencję na stadionach.

Korzystają na tym nie tylko kibice i kluby ale również firmy, które wykorzystują rozstawione wokół boiska telebimy reklamowe w celu promowania swojej marki. Świecące bandy led to doskonały sposób na reklamę, ponieważ są one wyraźnie widoczne zarówno z perspektywy widza przed telewizorem, jak i tego obecnego na stadionie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wyszukać dłużnika?
W biznesie pojawiają się różne problemy, z których najpoważniejszym wydaje się niewypłacalność kontrahentów. Mimo podpisanych umów czy weksli niektóre przedsiębiorstwa, […]
Słodycze – czy mogą być zdrowe?
Słodycze – czy mogą być zdrowe?
Wielu z nas słodycze kojarzą się nie tylko z przyjemną, słodką i przepyszną przekąską, ale także z zagrożeniem dla zdrowia. […]
Moda dla kobiet – co ubrać na specjalną okazję?
Moda dla kobiet – co ubrać na specjalną okazję?
Sklepy z odzieżą damską zaskakują różnorodnością wzorów i kolorów. Wygodne i efektowne ubrania można wybrać na każdą okazję. Zarówno na […]
Ostatnie wpisy