Jesteś tutaj
Home > Trendy i życie > Kreatywne gry korytarzowe – jak zacząć?

Kreatywne gry korytarzowe – jak zacząć?

Pomysłowe i kreatywne wykorzystanie przestrzeni staje się coraz bardziej popularną formą rozrywki oraz edukacji. Publiczne korytarze, klatki schodowe czy przejścia i tunele mogą spełniać wiele funkcji, jak również dostarczyć niesamowitej zabawy i atrakcji. W tym celu coraz częściej konstruuje się oryginalne i ciekawe gry umieszczane na podłogach czy ścianach pomieszczenia. Czym są gry korytarzowe? Jak powstają? Jakie pomysły na gry korytarzowe można wykorzystać w placówkach publicznych?

Gry korytarzowe – opis i charakterystyka

Gry i malunki na podłodze czy ścianie mogą posiadać nie tylko walory estetyczne, ale przede wszystkim zabawiać i uczyć dzieci oraz młodzież. Tego rodzaju powierzchnie to nowoczesne gry korytarzowe zapewniające odstresowanie się, jak również rozwój intelektualny, motoryczny i społeczny.  Kreatywne gry korytarzowe kształtują myślenie, kreatywność, logikę, pamięć oraz sprawność użytkowników. Dedykowane są w szczególności miejscom takim, jak szkoły, przedszkola czy inne place zabaw i sale animacyjne. Do najciekawszych propozycji można zaliczyć:

– gry w klasy,

– hopla,

– warcaby,

– labirynty,

– chińczyk, 

– wiele innych.

Jak zmienić korytarz w kreatywny plac zabaw?

Pusty i nijaki korytarz to idealne miejsce na umieszczenie kreatywnych, edukacyjnych i oryginalnych gier. Dzięki zastosowaniu specjalnie wytworzonym naklejkom, każde dziecko może wejść w magiczny świat zabawy. Http://smartplac.pl/produkt/tablica-weze-i-drabiny-1-100/ to profesjonalny sklep internetowy, który przedstawia pełną ofertę gier, w tym znaną i popularną grę w „węże i drabiny”, stworzoną z wysokiej jakości naklejek. Wykonane są one z trwałej folii podłogowej. Akcesoria te są bardzo łatwe w montażu, a jednocześnie trwałe i bezpieczne podczas użytkowania. Tworzywo układane jest na odpowiednio przygotowanej powierzchni za pomocą specjalistycznego kleju. 

 

Dodaj komentarz

trzy × 1 =

Top