Jesteś tutaj
Home > Trendy i życie > Palić można na różne sposoby, czyli co można używać zamiast papierosów?

Palić można na różne sposoby, czyli co można używać zamiast papierosów?

Palenie papierosów to czynność, której każdego dnia oddaje się wielu Polaków. Okazuje się jednak, że z każdym rokiem wzrasta popularność innych metod korzystania z tytoniu. Coraz więcej osób samodzielnie przygotowuje skręty z wysokiej jakości suszu, a także używa lufek, fajek wodnych oraz vaporizerów.

Aromatyzowane bibułki i kolorowe lufki

Wielu palaczy narzeka, że jakość papierosów produkowanych i sprzedawanych przez koncerny tytoniowe jest niezadowalająca. Jeśli weźmie się pod uwagę również rosnące ceny papierosów spowodowane nieustannym podnoszeniem podatku akcyzowego, jasne staje się, dlaczego miłośnicy tytoniu szukają innych sposobów jego palenia. Coraz więcej osób, zamiast kupować gotowe produkty, decyduje się na ich samodzielne przygotowanie. Do zrobienia skręta potrzebny jest dobrej jakości susz, młynek do mielenia, tacka do porcjowania oraz bibułka do zawijania porcji. Poza tradycyjnymi bielonymi bibułkami w sprzedaży dostępne są również bletki aromatyzowane. Dzięki zastosowaniu takich bibułek palony tytoń zyskuje oryginalny smak i aromat. Do palenia suszu tytoniowego wykorzystać można także lufkę. Jest to proste urządzenie wykonane z metalu, szkła lub drewna. Przy wyborze lufki warto zwrócić uwagę na jej rozmiar, wielkość cybucha, a także na wielkość i kształt ustnika. W ich wyborze z pewnością pomoże wszechstronny asortyment lufek ze strony https://vaporshop.pl/pl/39-lufki.

Palenie fajki wodnej 

W ostatnich latach dużą popularnością w Polsce cieszy się palenie fajki wodnej. Urządzenie to może być wykonane ze szkła, akrylu bądź silikonu. Klasyczne bongo zbudowane jest z kilku elementów, takich jak dzban, do którego wlewa się wodę, korpus, cybuch oraz wężyk zakończony ustnikiem. Zasada działania urządzenia jest prosta. Dym powstający podczas spalania tytoniu umieszczonego w cybuchu przechodzi przez dzban wypełniony wodą, gdzie zostaje poddany filtracji i schłodzeniu. Czysty i schłodzony aromat tytoniowy zostaje następnie wdychany przez palacza przez dołączoną do zestawu rurkę. Korzystanie z fajki wodnej działa relaksująco i uspokajająco. Wodna filtracja sprawia, że wdychany aromat jest pozbawiony szkodliwych substancji, powstających w wyniku spalania. Dzięki obniżeniu temperatury dymu jest on łagodniejszy dla dróg oddechowych.

Korzystanie z vaporizerów 

Zamiast palić papierosy można skorzystać z vaporizerów. Są to nowoczesne urządzenia, które podgrzewają susz tytoniowy, wydobywając z niego cały aromat. Dzięki temu, że tytoń jest podgrzewany, a nie spalany, palacz nie musi wdychać szkodliwych substancji zawartych w dymie. To sprawia, że waporyzacja jest jedną z najbardziej bezpiecznych i polecanych metod korzystania z wyrobów tytoniowych. W sprzedaży dostępne są vaporizery stacjonarne oraz przenośne, których można użyć w dowolnym momencie. Korzystanie z tego rodzaju urządzeń jest wygodne i komfortowe. Ziołowa para wytwarzana podczas waporyzacji dostarcza palaczowi przyjemnych doświadczeń i znacznie więcej substancji aktywnych niż tradycyjny papieros. Wszystko to sprawia, że ta metoda korzystania z wyrobów tytoniowych cieszy się w Polsce coraz większą popularnością.

Dodaj komentarz

dwa × pięć =

Top