Jesteś tutaj
Home > Technika i motoryzacja > Pierwszy zestaw stereo – jak kupić?

Pierwszy zestaw stereo – jak kupić?

Większość osób, które uwielbiają słuchać muzyki prędzej czy później decyduje się na zakup własnego zestawu audio do domu. Składa się on z kilku kluczowych elementów. Najważniejszym jest oczywiście odpowiednie źródło dźwięku (np. gramofon, komputer z kartą DAC, odtwarzacz CD czy tuner), ale oprócz tego niezbędne jest wzmocnienie w postaci amplitunera albo wzmacniacza i kolumny głośnikowe (ewentualnie dodatkowo słuchawki). Te ostatnie konstrukcje zamówimy m.in. w tym profesjonalnym sklepie ze sprzętem muzycznym: http://www.galeriaaudio.pl/kategoria-produktu/kolumny-audio/

Wskazówki dla początkujących melomanów

Aby zakupić swój pierwszy zestaw stereo, należy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na kilka zasadniczych pytań. Po pierwsze ustalmy dokładny budżet, jaki możemy przeznaczyć na sprzęt. Dzięki temu bowiem będziemy wiedzieli, czy poszukiwać go na rynku pierwotnym, czy wtórnym. Pamiętajmy, że niska cena nie zawsze idzie w parze ze słabszą jakością – często za niszowe i nieco zapomniane konstrukcje zapłacimy naprawdę niewiele, a pod względem dźwięku mogą one z powodzeniem stawać w szranki z urządzeniami klasy HiFi.

Kolejnym istotnym czynnikiem jest metraż wnętrza, w którym system ma zostać zainstalowany. W ten sposób określimy właściwą moc zdolną nagłośnić daną przestrzeń. Duże znaczenie ma również to, jakiej konkretnie muzyki słuchamy. Uniwersalne zestawy stereo to w większości przypadków wydatek znacznie przekraczający 2000 zł. Inną ważną kwestią jest zastosowanie sprzętu – zastanówmy się, czy będziemy go wykorzystywali głównie do indywidualnego użytku (delektowanie się muzyką w samotności), czy też w trakcie imprez. Na koniec dodajmy, że najważniejsze elementy zestawu to oczywiście odtwarzacz i głośniki, natomiast okablowanie i akcesoria nie mają właściwie żadnego istotnego wpływu na dźwięk.  

Dodaj komentarz

19 − jeden =

Top