Jesteś tutaj
Home > Trendy i życie > Planowanie podróży samochodowej z dzieckiem – o tym musisz pamiętać

Planowanie podróży samochodowej z dzieckiem – o tym musisz pamiętać

Podróżowanie samochodem z małymi dziećmi to spore wyzwanie. Szczególnie kiedy mamy do pokonania długi dystans np. kilkuset kilometrów. Nasze pociechy mogą w różny sposób reagować na jazdę autem, dlatego warto się do niej dobrze przygotować. Przestrzeganie kilku podstawowych zasad, pozwoli nam uniknąć wielu niepotrzebnych kłopotów.

Spokój i bezpieczeństwo

Podstawową rzeczą w planowaniu podróży z dzieckiem jest wybranie odpowiedniej trasy. Chociaż niektórzy z nas chcąc obniżyć koszty wycieczki, często decydują się na jazdę drogami krajowymi, to jednak w przypadku, gdy w samochodzie znajdują się dzieci, należy wybrać najszybszą możliwą trasę np. autostradą. Pomocne może być także wystartowanie w godzinach wieczornych, wówczas istnieje szansa, że nasz maluch prześpi całą drogę. Bardzo ważną sprawą ze względów bezpieczeństwa w czasie podróży samochodem jest układ pasażerów w pojeździe. Najlepiej, kiedy np. dwójka dorosłych siedzi z przodu, natomiast dziecko na tylnym fotelu.

Rzecz jasna w przypadku jazdy autem z dziećmi nie możemy zapominać o fotelikach samochodowych 15-36kg. Takie rozwiązanie stanowi podstawę zasad bezpiecznej podróży. Foteliki samochodowe mają za zadanie chronić naszą pociechę przed skutkami gwałtownego hamowania lub zderzenia, a dodatkowo używanie ich jest wymagane przez prawo. Kolejny ważny element, o którym musimy pamiętać, to odpowiednie spakowanie bagaży. Oczywiście wszystkie umieszczamy w bagażniku, a do kabiny samochodu bierzemy tylko niewielkie rzeczy, jakie mogą się okazać przydatne w czasie zabawiania maluchów np. pluszaki czy lalki. Za pomocą tych kilku prostych zasad możemy zagwarantować sobie nie tylko miłą, ale przede wszystkim spokojną podróż. 

Dodaj komentarz

siedemnaście + sześć =

Top