Jesteś tutaj
Home > Wypoczynek > W jaki sposób czerpać radość z jazdy na rowerze?

W jaki sposób czerpać radość z jazdy na rowerze?

Sport to zdrowie, a jedną z popularniejszych form aktywności fizycznej jest jazda na rowerze. Aby była nie tylko wysiłkiem, ale i przyjemnością, należy wybrać odpowiedni rower.

Jaki rower najlepiej wybrać?

Jeżeli jazda na rowerze ma być codzienną, przyjemną aktywnością i nie jest sportem wyczynowym, wystarczy, aby rower był solidnie wykonany i komfortowy w użytkowaniu. Idealnym rozwiązaniem dla amatorów jazdy na rowerze jest rower trekkingowy, który jest na tyle uniwersalnym modelem, że nada się zarówno do przejażdżki po mieście, jak i długiej podróży w bardziej wymagającym terenie, np. podczas rodzinnej wycieczki. 

Rowery trekkingowe są nazywane potocznie rowerami turystycznymi i są najbardziej uniwersalnym rodzajem rowerów – pośrednim pomiędzy rowerami górskimi a szosowymi. Zostały zaprojektowane do pokonywania długich tras i są przeznaczone do jazdy w niemal każdym terenie. Posiadają duże koła z wytrzymałymi oponami, wygodne, amortyzowane siodełko, przerzutki i wiele przydatnych akcesoriów, ułatwiających jazdę po zmroku czy w deszczu – oświetlenie, błotniki, osłonę łańcucha. Umożliwiają zamontowanie dodatkowego bagażu, a z odpowiednio dobranymi dodatkami, na rowerze trekkingowym można się wybrać nawet w dalszą, kilkudniową podróż.

Cena każdego roweru jest uzależniona od materiału, z jakiego został wykonany i sprzętu, w jaki go wyposażono. Najtańsze modele są dostępne już od kilkuset złotych, a ceny tych najdroższych sięgają nawet kilku tysięcy. Rower należy wybierać indywidualnie i dopasować go do wzrostu oraz osobistych preferencji, by jazda na nim była jak najwygodniejsza.

Dodaj komentarz

szesnaście − siedem =

Top