Jesteś tutaj
Home > Wszystko wokół domu > Kilka pomysłów na rozświetlenie salonu

Kilka pomysłów na rozświetlenie salonu

Oświetlenie idealną ozdobą

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w domu. To pomieszczenie jednocześnie prywatne i reprezentacyjne. Nie raz, nie dwa zastanawiamy się, co zrobić, aby jego przestrzeń była przyjemna, aby domownicy dobrze się w niej czuli, a goście czerpali przyjemność z odwiedzin. Wiele czynników wpływa na atmosferę, jaka panuje we wnętrzu. Jednym z najbardziej istotnych jest… światło

Jak sterować światłem we własnym zaciszu domowym? Nagromadzenie lamp, żarówek, żyrandoli czy innych źródeł sztucznego światła nie jest wygodnym ani estetycznym rozwiązaniem. Sposobów na naturalne rozjaśnienie wnętrza salonu jest jednak wiele. Jednym z nich są firanki. Czasami nie zdajemy sobie sprawy, jak szerokie spektrum możliwości dają nam właśnie te nieznaczne elementy wyposażenia domu! Jeśli zależy nam na tym, aby okno w salonie było całe przysłonięte, lecz światło przez nie wpadające – nieograniczone, doskonale na nasze potrzeby odpowiedzą firany makarony. Ten rodzaj osłony okna jest dodatkowo atrakcyjny estetycznie.

Z drugiej zaś strony do salonu także mogą nadać się rolety, które w odpowiednio dobranym kolorze mogą świetnie dopasować się do wnętrza. Mają dodatkowo tę zaletę, że możemy dokładnie je ustawić, w zależności od tego, ile światła chcemy wpuścić do pomieszczenia. Zawsze należy pamiętać także o kolorach ścian. Oczywiste jest, że aby było jasno w pomieszczeniu, ściany nie mogą być ciemne. Dodatkowo można gdzieniegdzie na nich powiesić duże obrazy lub plakaty w jasnych barwach. Dobrze dobrane kolorystycznie i stylistycznie meble również mają wiele możliwości dopełnienia naturalnej jasności pomieszczenia. Jasności pomieszczeniu dodaje również atmosfera, jaką tworzą domownicy. Pamiętajmy więc, że nic tak nie rozjaśnia jak ciepły uśmiech!

Dodaj komentarz

cztery − 2 =

Top