Jesteś tutaj
Home > Wszystko wokół domu > Jak działa ogrzewanie na podczerwień?

Jak działa ogrzewanie na podczerwień?

Chcąc zainstalować w swoim domu ogrzewanie na podczerwień, powinniśmy wiedzieć, w jaki sposób ono działa. Panelowe płyty grzewcze są grzejnikami czołowymi, które pracują na zasadzie wysyłania ciepła w promieniowaniu podczerwonym. Takie samo założenie dotyczy ogrzewania podłogowego, ściennego, czy sufitowego na podczerwień.

Jak to działa? Otóż, panelowe płyty grzewcze zmieniają przyjętą energię elektryczną na energię termiczną w gruncie rzeczy w całości. Charakterystyczna powłoka wierzchnia płyty grzewczej jest produktem zoptymalizowanym, umożliwiającym największą emisję energii cieplnej w podczerwieni, o długości fali w zakresie do 10 µm. Podłużna fala podczerwona zdalnie ogrzewa powietrze siłą tarcia w całym pomieszczeniu, dzięki niemałym kątom rozprzestrzeniania fali ciepła. Najważniejszym jednak jest fakt ponownego oddania ciepła do pomieszczenia, które akumuluje się w ścianach, parkietach, a także sufitach. Wszystko to gromadzi energię oraz oddaje ją powtórnie do pomieszczenia. Takie ogrzewanie charakteryzuje się wyjątkowo małym poborem mocy, tworząc przemiłe oraz zdrowe ciepło. Potęguje to równomierne rozplanowanie temperatury w pomieszczeniach. Nagrzane ściany pozostają suche na całej powierzchni, dzięki czemu eliminujemy problem wilgoci. Mimo swojego wyjątkowo małego poboru energii elektrycznej, tak w przypadku indywidualnego grzejnika, jak i potencjalnej jego wielokrotności w sporych pomieszczeniach, jego moc cieplna umożliwia w porównaniu z konwencjonalnie używanymi sposobami ogrzewania oszczędności kosztów ogrzewania w sezonie grzewczym do około jednej trzeciej, a sezonach przejściowych do około dwóch trzecich.

Jeśli interesuje Ciebie tanie ogrzewanie, sprawdź oferty w sklepach internetowych. Może to być na przykład sklep: najtanszeogrzewanie.pl.

Dodaj komentarz

5 × dwa =

Top