Jesteś tutaj
Home > Trendy i życie > Jaką wódkę wybrać na wesele?

Jaką wódkę wybrać na wesele?

Wybór alkoholu na wesele najczęściej leży po stronie pana młodego i jego rodziny. Takie są przynajmniej stare, polskie tradycyjne wciąż jeszcze kultywowane w wielu rodzinach. Na jakie trunki najlepiej zwrócić uwagę i które z nich od lat doskonale sprawdzają się na weselach?

Wódki klasyczne i inne trunki weselne

Wśród alkoholi popularnych na stołach weselnych można wyróżnić zarówno tradycyjne wódki, wódki smakowe, whisky, jak i wina. W czasach naszych dziadków najczęściej była to wyłącznie wódka, ale dzisiaj podchodzi się do kwestii alkoholi bardziej kompleksowo, tak, żeby każdy gość na weselu mógł znaleźć coś dla siebie. Standardem niemal obowiązkowym jest żubrówka, po którą chętnie sięgają zarówno panowie, jak i panie – w tym drugim przypadku z dodatkiem soku jabłkowego, dlatego o jego zakupie również warto pamiętać. Żubrówka cena 0 5 lub 0,7 jest optymalna pod kątem zakupu oszczędnych alkoholi, ale warto jest pamiętać, że w dobrym tonie są jednak butelki 0,5.

Poza żubrówką chętnie wybierana jest także wódka Absolut, Bols czy Biały Bocian. Tego rodzaju alkohole w dobrych cenach można wygodnie zamówić przez internet, np. w sklepie https://www.foczkaalkohole.pl/kategoria-produktu/wodka/, w którym dodatkowo można dobrać do zamówienia białe lub czerwone wina, alkohole smakowe, whisky czy rum. Stosunek do wódki czystej do innych alkoholi zwykle wynosi przy zamówieniach weselny 70/30 tak, by pozostałych nie było zbyt wiele. Doświadczenie organizatorów wesel wskazuje, że zawsze i tak najlepiej schodzi wódka.

Dodaj komentarz

20 + 19 =

Top