Jesteś tutaj
Home > Trendy i życie > Relaks po pracy – co może nam w nim pomóc?

Relaks po pracy – co może nam w nim pomóc?

Po ciężkim dniu pracy lubimy wrócić do domu i po prostu poddać się błogiemu lenistwu. Ciekawa książka, kubek ulubionej herbaty, cisza oraz spokój to rzeczy, o których marzymy już od rana. W odpoczynku i zrelaksowaniu się pomóc nam może także aromaterapia. Unoszące się w pokoju zapachy wpłyną na nasz nastrój, zregenerują oraz zredukują objawy stresu i po prostu uczynią dom przytulniejszym.

Aromaterapia – dla zdrowia i relaksu

W sklepach znajdziemy najróżniejsze zapachy do domu. To, na jakie się zdecydujemy, zależeć będzie od indywidualnych preferencji. Jednak istnieją pewne grupy aromatów, które nie tylko doskonale korespondować będą z naszymi wnętrzami. Będą też miały zupełnie inne oddziaływanie na nasz nastrój. Część z nich pachnie relaksem, inne energetyzują nas do pracy, jeszcze inne zaś poprawiają koncentrację i zwiększają efektywność uczenia się.

Jednym z najczęściej używanych zapachów mających zrelaksować nasze zmysły jest ten pozyskiwany z kwiatów lawendy. Redukuje stres i zmniejsza uczucie niepokoju. Po ciężkim dniu warto też sięgnąć po zapach róży, bergamotki i geranium. Z powodzeniem można je też mieszać z olejkami z mięty oraz ylang-ylang. W ten sposób stworzymy unikalne i jedyne w swoim rodzaju kompozycje zapachowe idealnie dostosowane do własnych potrzeb.

Dodaj komentarz

jedenaście + piętnaście =

Top