Jesteś tutaj
Home > Zdrowie i dieta > Dlaczego warto regularnie korzystać z pomocy psychologicznej?

Dlaczego warto regularnie korzystać z pomocy psychologicznej?

Regularna pomoc psychologiczna zalecana jest głównie osobom zmagającym się z chorobami psychicznymi (przede wszystkim depresją i innymi stanami obniżonego nastroju), ale i innymi zaburzeniami w tym zaburzeniami osobowościowymi, lękowymi, obsesyjno-kompulsywnymi itp. Jednak nie tylko osobom chorym przydać się może psycholog Wrocław jest miastem, w którym znaleźć można doskonałych specjalistów w tej dziedzinie. Kto może się do nich zwrócić? I na jaką pomoc może liczyć?

Pomoc psychologa dla tych, którzy czują się zagubieni

Konsultacje i porady psychologiczne przeznaczone są dla wszystkich osób, które z najróżniejszych powodów znalazły się w trudnych dla nich samych sytuacjach życiowych. Może być to stres związany ze stratą pracy lub podjęciem nowej. Lub wypalenie zawodowe i związana z nim bezsilność. Zgłaszać się mogą również osoby, które doświadczają problemów osobistych. Niezależnie od tego, czy jest to błaha (przynajmniej w oczach innych) sprzeczka z kimś bliskim, czy może natłok problemów zmierzający do rozwodu, albo wręcz przemoc domowa. W gabinecie psychologa odnaleźć można spokój, bezpieczeństwo i zaufanie, które pomogą rozwiązać zaistniały problem i odnaleźć w sobie siłę do zmiany dotychczasowego życia.

Z psychologicznego wsparcia korzystać można nie tylko indywidualnie. Coraz bardziej popularne stają się terapie systemowe dla całych rodzin. A także te dla par i małżeństw. W trakcie takich spotkań ze specjalistą doskonalić można swoje zdolności komunikacyjne, dowiedzieć się jak rozwiązać problemy wychowawcze, a nawet uratować związek. Pójście po poradę do specjalisty to przecież żaden wstyd!

Dodaj komentarz

osiemnaście + siedem =

Top