Jesteś tutaj
Home > Technika i motoryzacja > O czym pamiętać, ładując auta elektryczne?

O czym pamiętać, ładując auta elektryczne?

Każdy miłośnik motoryzacji z pewnością dostrzega zmiany, które zachodzą w jego ukochanej dziedzinie. Samochody spalinowe nadal stanowią większość na naszych drogach, jednak jeszcze do niedawna uważana raczej za ciekawostkę czy futurystyczny wymysł. Dziś każda szanująca się marka samochodowa ma w swojej ofercie już nie jeden a kilka modeli z napędem elektrycznym. Jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy emisji spalin zdają się prowadzić do tego, że w niedługim czasie tradycyjne samochody zostaną zupełnie wyparte z salonów.

Dodatkowym atutem „elektryków”, jak są popularnie nazywane, jest wsparcie oferowane przez państwo dla nabywców i właścicieli tego typu samochodów. Oczywiście kierowcy tych przyjaznych dla środowiska pojazdów cieszą się także z innych przywilejów, jak dedykowane miejsca parkingowe w miastach czy możliwość poruszania się bus pasami. Jak jednak wygląda sprawa z ładowaniem tych samochodów?

W pracy i w domu

Jeżeli chodzi o nasz kraj, to infrastruktura związana z samochodami elektrycznymi jest raczej uboga. Trzeba to wziąć pod uwagę planując wszelakiego rodzaju przejazdy. Przede wszystkim trzeba poznać realny zasięg naszego auta i dostosowywać do niego częstotliwość ładowania. Jeżeli mamy dostęp do szybkich stacji ładowania to możemy uzupełnić baterię nawet w kilkadziesiąt minut.

Jednak ładowanie przy użyciu tradycyjnych gniazdek trwa dłużej, więc dobrym pomysłem jest chociażby ładowanie auta w garażu lub w pracy, jeżeli jest taka możliwość. Ciekawą opcją do realizacji tego celu jest przenośna lub stacjonarna stacja ładowania. Pierwsza gwarantuje mobilność i możliwość korzystania z niej w zasadzie wszędzie. Druga z kolei pozwala w bardzo krótkim czasie naładować samochód u siebie w garażu. Firma Milivolt oferuje oba rodzaje stacji oraz kompleksowe informacje dotyczące wyboru odpowiedniej stacji dla naszego samochodu i potrzeb. Kierowcy, którzy już posiadają samochód elektryczny lub zastanawiają się nad zakupem takowego, powinni sprawdzić czy w ich ofercie znajdą coś dla siebie.

Dodaj komentarz

14 − dwanaście =

Top