Jesteś tutaj
Home > Technika i motoryzacja > Wymagania względem kierowców międzynarodowych

Wymagania względem kierowców międzynarodowych

Podróże międzypaństwowe w dzisiejszym świecie stały się już normą. Ludzie podróżują ze względów prywatnych, turystycznych czy handlowych. O ile organizowanie takiego przejazdu na własną rękę byłoby trudne i kosztowne o tyle skorzystanie z usług przewoźników międzynarodowych lub firm spedycyjnych międzynarodowych jest bardzo dobrym pomysłem. Dlaczego? Ponieważ zanim zatrudni się kierowcę wykonującego tego typu przejazdy, stawiane są przed nim konkretne wymagania, dzięki którym i pracodawca i osoba korzystająca z jego usług ma pewność, że obsługuje ją wykwalifikowany człowiek.

Wymagania względem kierowcy międzynarodowego

Osoba zamierzająca zatrudnić się jako kierowca na trasach międzynarodowych (zobacz: transport Włochy – Polska) musi spełnić kilka zasadniczych wymagań, bez których jest to po prostu niemożliwe. Po pierwsze prawo jazdy z odpowiednią kategorią. Dobrze jeśli ma je już kilka lat i może poświadczyć czas spędzony w taki sposób za kierownicą. Jeśli pracodawca będzie chciał, konieczne może być uaktualnienie prawa jazdy. Ponadto skoro mają to być kursy zagraniczne, przyszły pracownik powinien znać języki obce. W głównej mierze ma to być język angielski lub niemiecki. W przypadku gdy kierowca ma przewozić ludzi, wymagane jest od niego wykazanie kwalifikacji zawodowych. Uzyskuje się je po ukończeniu specjalnego kursu.
Dodatkowo dobrze jest jeśli kierowca wykaże się znajomością czytania map papierowych. Chociaż istnieją GPSy i inne elektroniczne urządzenia to zawsze mogą się popsuć, a podróż nadal trzeba kontynuować. Ponadto dobrze jest wiedzieć jak obsługuje się radia CB. Co ważniejsze nie jest wymagane żadne szczególne wykształcenie.

Dodaj komentarz

5 × 2 =

Top