Jesteś tutaj
Home > Zdrowie i dieta > Jak powstaje makijaż permanentny?

Jak powstaje makijaż permanentny?

Makijaż permanentny jest współcześnie zabiegiem, z którego korzystają głównie kobiety. Środek ten to idealne rozwiązanie dla osób nie posiadających zbyt dużo czasu wolnego, zawodowo lub rekreacyjnie zajmujących się sportami wodnymi, ekstremalnymi oraz dla chorych po chemioterapii. Profesjonalny trwały makijaż sprawia wrażenie naturalnego, przy tym, wysuwając na plan pierwszy największe zalety naszej twarzy.

Kilkuetapowy zabieg

Zabieg ten opiera się wprowadzeniu pod naskórek wybranego wcześniej barwnika,, który stanie się później trwałym makijażem. Proces ten składa się z paru etapów, w których wykorzystywany jest profesjonalny aparat igłowy – wyposażony w pigment. Istotne jest, aby odcień odzwierciedlał jak najbardziej nasz naturalny kolor skóry. Zwróćmy też uwagę na sprzęt, jakim pracownik się posługuje i jego sterylność. Co więcej, im lepsza jakość akcesoriów, tym precyzyjniej zabieg może zostać wykonany. Jednym ze standardowych elementów w tej pracy są kartridże do makijażu permanentnego – jest to sprzęt, na który składa się zwykła igła z nasadką. Jest to asortyment sterylizowany i nie wywołujący reakcji alergicznych.

Jednakże cała praca nad makijażem trwałym okazać się może niezadowalająca, gdy osoba go wykonująca, nie posiada wielofunkcyjnego taboretu kosmetycznego. Taki asortyment, dostępny na stronach jak np. https://abacosun.pl/taborety-kosmetyczne, pozwala na zachowanie bezpieczeństwa oraz stabilizację klienta. Taborety te występują w wielu wersjach kolorystycznych, najważniejszy jest w nich jednak nieoceniony czynnik praktyczny.

Dodaj komentarz

1 × cztery =

Top