Polecamy

Konstrukcje przemysłowe – w jaki sposób są projektowane?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Konstrukcje przemysłowe to obiekty użytkowe pełniące różnorodne funkcje. Zaliczamy do nich przede wszystkim hale magazynowe oraz produkcyjne, warsztaty, centra logistyczne, pawilony targowe, a także sortownie warzyw i owoców. Aby wymienione budynki były w pełni funkcjonalne, muszą zostać odpowiednio zaprojektowane – koniecznie z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb danego klienta i nowoczesnych technologii. Specjalizuje się w tym m.in. ta konkretna firma z Poznania: https://www.demar-pp.com.pl/oferta/obiekty-przemyslowe/.

Bez wydzielenia stref się nie obejdzie

Projekt obiektu przemysłowego wykonuje się zawsze w stosownym programie 3D, dzięki czemu ryzyko wystąpienia poważnych pomyłek i usterek konstrukcyjnych zostaje w zasadzie wyeliminowane. Pierwszym etapem jest szczegółowa analiza procesu technologicznego, który ma zachodzić w przestrzeni roboczej. Osoby opracowujące projekt są również zobligowane do ustalenia przewidywanych kierunków rozwoju budynku w celu przygotowania go do przyszłych modyfikacji. Kolejny krok polega na określeniu poziomu tzw. obciążenia ogniowego, czyli energii cieplnej przypadającej na metr kwadratowy powierzchni w przypadku wybuchu materiałów palnych lub rozprzestrzeniania się pożaru. Oto dalsze istotne czynności:

  • wyznaczenie poszczególnych stref – np. produkcyjnej (lub magazynowej), komunikacyjnej, ekspedycyjnej, socjalnej, biurowej itp.
  • wybór optymalnego systemu wentylacji (grawitacyjna, z odzyskiem ciepła, kanałowa, hybrydowa)
  • określenie pokrycia zewnętrznego hali i efektów wykończeniowych (tutaj bardzo duże znaczenie mają oczekiwania samego inwestora)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przebiega kataforeza?
Jak przebiega kataforeza?
Kataforeza – detaling stalowy na miarę naszych czasów Kataforeza to stosunkowo nowa, a więc nowoczesna technologia nakładania warstwy lakierniczej na […]
Jak sadzić jodły?
Kto z nas wyobraża sobie Święta Bożego Narodzenia bez choinki? To element, który jest niezbędny w każdym domu w tym […]
Jaki kolor włosów będzie najmodniejszy w karnawale?
Jaki kolor włosów będzie najmodniejszy w karnawale?
Karnawał zbliża się wielkimi krokami. Jest to czas imprez, tańców i świętowania, oraz najlepsza okazja do tego żeby zabłysnąć w […]
Ostatnie wpisy