Jesteś tutaj
Home > Technika i motoryzacja > W co wyposażyć studio nagraniowe?

W co wyposażyć studio nagraniowe?

Studio nagraniowe jest profesjonalnym miejscem pracy. Dlatego też należy je wyposażyć w elementy nie tylko ułatwiające nam pracę, ale i pozwalające osiągnąć jak najlepsze jej efekty. Przyczynić się do tego może wiele sprzętów fotograficznych, ale niezbędny jest też czynnik ludzki i umiejętności nagrywającego oraz reszty ekipy. Dopiero to wszystko tworzy całość, która pozwoli nam wykreować dany produkt.

Standardowe studio nagraniowe

Przeciętne studio nagraniowe pozwala na nagrywanie i rejestrowanie czynności w zadowalającej klienta jakości. Oczywiście, możemy też skorzystać z firm oferujących sprzęt najwyższej jakości, jednak ceny za taką wizytę nie należą do najprzystępniejszych. Możemy też pomyśleć o stworzeniu własnego małego studia. Niezbędne i najważniejsze w nim będą mikrofony profesjonalne – to właśnie format i wartość dźwięku świadczyć będą o tym, czy wykonana przez nas praca spełnia odpowiednie standardy.

Podstawą w nagrywaniu są również tła. W klasycznych barwach (białe, czarne), w nasyconej kolorystyce czy te realistyczne. Nadają głębi, a także ubarwiają plan nagraniowy. Niemniej jednak ich dobór zależeć powinien wyłącznie od nas i kierunku pracy, jaki nas interesuje. Domowe studio nagrań jest marzeniem wielu osób.

Pragnąc rozwijać się w tym kierunku, warto pomyśleć o jego realizacji, tym bardziej, iż działanie to może nam się w przyszłości opłacić. Zakupiony przez nas sprzęt powinien pozwalać nam na swobodną rejestrację dźwięku oraz jego obróbkę – przed zakupem obowiązkowo przetestujmy wybrany przez nas produkt w sklepie.

Dodaj komentarz

16 − jeden =

Top