Jesteś tutaj
Home > Moto & Tech > Złomowanie auta – jak pozbyć się samochodu krok po kroku

Złomowanie auta – jak pozbyć się samochodu krok po kroku

Kiedy samochód z biegiem lat traci swoją sprawność, a jego dalsze naprawy są nieopłacalne lub uległ tzw. szkodzie całkowitej, rozsądnym wyjściem z sytuacji jest jego kasacja. Złomowanie pojazdów może odbyć się jedynie w wyspecjalizowanych punktach – dokładnie w licencjonowanej stacji demontażu, która posiada odpowiednie uprawnienia oraz doświadczony personel.

Formalności przy złomowaniu pojazdu

Podczas złomowania pojazdu należy przygotować dowód osobisty, dowód rejestracyjny pojazdu, kartę pojazdu lub inny dokument, który potwierdza dane zawarte w dowodzie rejestracyjnym. Zezłomować można wyłącznie pojazdy, które posiadają numer VIN lub numer nadwozia, podwozia albo ramy. Złomowanie aut Jastrowie to jeden z punktów, w którym po ustaleniu warunków złomowania i podpisaniu umowy na usługę zostanie unieważniony dowód rejestracyjny oraz tablice pojazdu. Klient otrzymuje zaświadczenie o ich unieważnieniu, a także zaświadczenie o zezłomowaniu pojazdu. Samochód może przyjechać na złomowisko na własnych kołach lub może zostać odebrany z dowolnego miejsca przez obsługę złomowiska.

Samochód został zezłomowany – czy to koniec formalności?

Samo posiadanie zaświadczenia o zezłomowaniu pojazdu nie kończy wszystkich formalności. Ostatni właściciel z zaświadczeniem musi wyrejestrować pojazd w wydziale komunikacji odpowiednim swojemu miejscu zamieszkania w ciągu 30 dni od daty złomowania pojazdu. Fakt ten należy również zgłosić ubezpieczycielowi – możliwe jest odzyskanie części składki, za okres od dnia wyrejestrowania pojazdu do ostatniego dnia trwania polisy.

Dodaj komentarz

osiemnaście − 7 =

Top