Jesteś tutaj
Home > Rynek i biznes > Co tą są nieruchomości komercyjne i jak je finansować

Co tą są nieruchomości komercyjne i jak je finansować

W systemie funkcjonowania budynków można się spotkać z wieloma typami nieruchomości. Jednym z nich jest nieruchomość komercyjna. Jest ona przeznaczona do prowadzenia działalności gospodarczej, a jej główną i w zasadzie kluczową cechą jest fakt, że ma ona przeznaczenie niemieszkalne. Są to więc biura, lokale użytkowe i usługowe, czy też magazyny. Nieruchomości komercyjne, tak jak i każde inne wymagają odpowiedniego finansowania, o które trzeba zadbać. Informacje na ten temat można znaleźć przede wszystkim u specjalistów związanych z tą branżą. Warto zajrzeć chociażby na stronę http://wikcapital.pl i dowiedzieć się na czym polega finansowanie nieruchomości komercyjnych.

Nieruchomości komercyjne i ich finansowanie

Wciąż najpopularniejszą formą ich finansowania, rozwiniętą już od lat, jest korzystanie z ofert banków i innych instytucji finansowych. Najprostszy sposób to oczywiście zaciągnięcie kredytu, opartego na sporządzonej wcześniej umowie, korzystnej dla obu ze stron tzn. banku i właściciela nieruchomości. Istnieją jednak także pożyczki, zaliczane do alternatywnych źródeł finansowania. Dają one często jeszcze większe możliwości, lecz trzeba być uważnym i czujnym, by zawierać tylko i wyłącznie profesjonalne i pewne umowy, z wiarygodnymi pożyczkodawcami.

Coraz popularniejszym sposobem na finansowanie nieruchomości komercyjnych staje się także leasing, który stanowi swego rodzaju opozycję do kredytu hipotecznego. Działa on na takiej samej zasadzie, jak chociażby przypadku leasingu samochodowego. Jeden z podmiotów nabywa więc daną nieruchomość, a następnie oddaje ją w ręce innemu podmiotowi, czyli leasingobiorcy, do stałego użytku. Osoba ta płaci leasingodawcy ustalone wcześniej raty leasingu, a po wygaśnięciu umowy może on wykupić nieruchomość komercyjną na własność, stając się jej jedynym właścicielem. Więcej informacji w tym zakresie znajduje się na http://wikcapital.pl

Dodaj komentarz

jedenaście + osiem =

Top