Jesteś tutaj
Home > Wszystko wokół domu > Poduszki do sypialni – kryteria wyboru

Poduszki do sypialni – kryteria wyboru

Poduszka to bardzo ważny element pościeli, który ma istotny wpływ na komfort oraz jakość snu. Na rynku działa wielu producentów i sprzedawców poduszek różnego typu. Szeroki wybór jest korzystny, ponieważ każdy ma możliwość wyboru produktu dopasowanego do indywidualnych preferencji oraz potrzeb.

Wybierając poduszkę, warto zwrócić uwagę na materiał, z której jest wykonana oraz na rodzaj wypełnienia. Poduszki z wsadem naturalnym są delikatne w dotyku i skutecznie odprowadzają wilgoć, więc są idealne dla osób mających problemy zdrowotne. Bardzo często są one wypełniane puchem gęsim oraz piórami. Dobrym wyborem są również poduszki wełniane, które doskonale odprowadzają wilgoć latem, a zimą zapewniają wysoki poziom ciepła. Jeśli ktoś jednak cierpi z powodu alergii na pierze to alternatywnym rozwiązaniem dla takiej osoby są poduszki z wypełnieniem syntetycznym, takim jak granulat, lateks, pianka czy też włókna silikonowe albo poliestrowe. Na szczęście znalezienie takich produktów nie stanowi problemu. Przykładową ofertę można znaleźć na przykład w sklepie https://www.moker.eu/.

Typ poduszki, a pozycja podczas snu

Pozycja w czasie snu odgrywa również istotną rolę przy wyborze odpowiedniej poduszki. Osoby śpiące na brzuchu powinny sięgnąć po poduszkę, która jest niska i miękka. Utrzymuje ona kręgosłup w odpowiedniej wysokości i zapewnia swobodne oddychanie. Osoby śpiące na plecach powinny zdecydować się na poduszkę o średniej grubości i miękkości, a ludzie śpiący na boku powinni zdecydować się na poduszkę, która nie jest za wysoka ani za niska. Nie może też być zbyt twarda, ponieważ uniemożliwi to rozluźnienie. Poduszki na zamówienie są idealną opcją dla osób, które mają problemy ze znalezieniem w sklepach poduszek dopasowanych do ich potrzeb.

Dodaj komentarz

2 × 4 =

Top