Jesteś tutaj
Home > Moto & Tech > Renowacja starych motocykli – jak nadać im drugie życie?

Renowacja starych motocykli – jak nadać im drugie życie?

Klasyczne motocykle zyskują na wartości, podobnie zresztą jak stare samochody i inne pojazdy z dawnych lat. Dlatego też posiadając taki jednoślad nie powinniśmy nawet myśleć o jego złomowaniu. Odnawiając i nadając drugie życie motocyklowi sprzed lat, możemy po latach zyskać fortunę. Sam fakt posiadania klasycznego sprzętu, to natomiast bardzo wielkie wyróżnienie i z pewnością nasze otoczenie to doceni. Sprawdzamy w jaki sposób dokonać renowacji starszych maszyn, tak by można było nimi bezpiecznie i komfortowo jeździć.

Koła i zawieszenie

Jedną z najważniejszych rzeczy jest zachowanie oryginalnych kół. Najczęściej, w przypadku starszych motocykli, będą to koła szprychowe. Warto więc zakupić komplet nowych szprych, ponieważ przynajmniej kilka zazwyczaj wymaga wymiany. Całe koła trzeba natomiast oddać do dobrego serwisu na centrowanie, tak by toczyły się idealnie prosto. Nie można zapomnieć o zawieszeniu, które nie tylko daje komfort prowadzenia, ale zapewnia też bezpieczeństwo. Powinniśmy wymienić wszystkie sprężyny i amortyzatory, ponieważ stare zazwyczaj nie będą już posiadały odpowiedniej charakterystyki.

Silnik i elektryka

Silniki starszych motocykli były bardzo trwałe i zazwyczaj nie ma konieczności wykonywania remontu. Możemy jednak potrzebować kompletu nowych uszczelek, by usunąć ewentualne wycieki oleju. Możemy zakupić je np. w sklepie online STOLMOT. Warto również przejrzeć instalację elektryczną, poprawić uszkodzone przewody. Dobrze też sprawdzić prawidłowość pracy prądnicy bądź alternatora oraz ładowania akumulatora.

Dodaj komentarz

16 − 3 =

Top