Jesteś tutaj
Home > Trendy i życie > Spośród jakich typów krawata wybrać odpowiedni dla siebie?

Spośród jakich typów krawata wybrać odpowiedni dla siebie?

Krawat to obowiązkowy element eleganckiego, męskiego ubioru. Stanowi uzupełnienie stroju formalnego, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby nosić go także na co dzień. Wszystko zależy od okazji oraz rodzaju krawata. Jak więc dopasować ten dodatek do swojej stylizacji?

Szerokość – jaka będzie najlepsza?

Pierwszą sprawą, jaką należy wziąć pod uwagę przy wyborze krawata jest jego szerokość (mierzona w najszerszym miejscu). Można wyróżnić tu trzy podstawowe rodzaje krawatów: wąskie (inaczej śledzie) o szerokości ok. 5,5 cm, szerokie – ok. 10,5 cm oraz standardowe – ok. 9,5 cm. Ostatni z wymienionych jest najpopularniejszy, a także najbardziej uniwersalny. Prezentuje się elegancko przy niemal każdym rodzaju marynarki, a także korzystnie wpływa na wygląd sylwetki mężczyzny. Dopasowując krawat, warto też sprawdzić szerokość klap w marynarce – najlepiej, żeby była do niego możliwie zbliżona. Dzięki temu całość będzie prezentowała się spójnie.

Rodzaj materiału – jakie ma znacznie?

Inną, ważna sprawą jest rodzaj materiału, z jakiego jest wykonany krawat. I tutaj, podjęcie decyzji może być dość trudne. Możliwości jest bowiem wiele: krawaty jedwabne, lniane, dzianinowe i znacznie więcej. Do najbardziej eleganckich stylizacji, lepiej wybierać te jedwabne, dzianinowe są zaś znakomitym uzupełnieniem garniturów sportowych. Co z deseniem? Nie posiadając doświadczenia w dobieraniu krawata, bezpieczniejsze są te zupełnie gładkie i jednolite. Na ciekawe wzory lepiej zdecydować się w sytuacjach mniej formalnych, a także kiedy zdążyło się już nieco poeksperymentować z tym elementem garderoby.

Dodaj komentarz

pięć + 11 =

Top