Jesteś tutaj
Home > Trendy i życie > O czym należy pamiętać, zanim się zdecyduje na botoks?

O czym należy pamiętać, zanim się zdecyduje na botoks?

Medycyna estetyczna zajęła stałe miejsce w życiu większości osób, które dbają o swoją prezencję. Ma to najczęściej związek z wykonywanym zawodem, ale nie tylko. W ostatnich latach dla wielu ludzi zabiegi kosmetyczne stały się normalnym elementem życia. Fakt ten nie dziwi już nikogo, ponieważ odpowiedni wygląd, elegancki image dodają pewności siebie i dzięki niemu możemy śmielej realizować nasze plany. Gabinety kosmetyczne nie muszą nikogo przekonywać do botoksu, liftingu, zabiegu z kwasem hialuronowym, ponieważ są one coraz bardziej powszechne.

Przygotowania do botoksu

Zabieg w czasie którego jest wstrzykiwany botoks jest całkowicie bezpieczny, ale musi być wykonywany przez profesjonalistów. Zbyt duża ilość substancji może powodować niepożądane skutki. Dlatego warto udać się do sprawdzonego miejsca. Sam zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Wystarczy na około 2-3 dni przed przestać przyjmować leki, które rozrzedzają krew np. aspiryna, heparyna. Poza tym warto pamiętać o tym, że lepiej kilka dni wcześniej zrezygnować z wykonywania intensywnych ćwiczeń oraz należy zrezygnować z picia dziurawca. Trzeba także optymalnie nawodnić organizm i wypijać około 2-3 litrów wody dziennie. Należy pamiętać, że istnieje pewna grupa przeciwwskazań, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Należą do nich m.in ciąża, nowotwory, zaburzenia krzepliwości krwi, uczelnia, terapia niektórymi antybiotykami.

Efekt botoksu utrzymuje się około 6 miesięcy. Dzięki niemu nie będą widoczne nasze zmarszczki mimiczne, twarz stanie się gładsza, a wygląd znacznie młodszy.

Dodaj komentarz

cztery − 2 =

Top