Jesteś tutaj
Home > Moto & Tech > Kiedy zdecydować się na wymianę czujników paliwowych w aucie?

Kiedy zdecydować się na wymianę czujników paliwowych w aucie?

Układ paliwowy jest jednym z najbardziej istotnych w każdym samochodzie. Bez prawidłowego dostarczania benzyny lub ropy do cylindrów, nie można oczekiwać prawidłowej pracy silnika. Nowoczesne auta mają bardzo skomplikowane i rozbudowane układy paliwowe, które są kontrolowane poprzez urządzenia elektroniczne. Aby działały one prawidłowo, potrzebują zbierania danych z czujników zamontowanych w układzie. Sprawdzamy jakie są objawy złego działania tych czujników, które świadczą o konieczności przeprowadzenia ich wymiany.

Trudności w odpalaniu silnika

Pierwszym objawem złego działania czujników paliwowych jest ciężkie odpalanie, zwłaszcza w przypadku nowoczesnych silników diesla. Układy Common Rail utrzymują na listwie paliwowej ciśnienie rzędu tysięcy atmosfer. By było to możliwe, układ elektroniczny pobiera dane z czujnika ciśnienia, który jest elementem listwy. Jeżeli element ten nie działa już prawidłowo, ciśnienie może nie zawierać się w wymaganych granicach, co znacznie utrudni start motoru.

Obniżenie mocy samochodu

Brak wystarczającego ciśnienia na listwie paliwowej spowoduje też spadek mocy silnika. Możemy też zaobserwować jednocześnie intensywne dymienie na czarno z rury wydechowej, zwłaszcza w przypadku diesla. Takie sytuacje jak powyżej są sygnałem, że czujniki instalacji paliwowej są już mocno zużyte i nie podają prawidłowych wartości do komputera silnika. Jeżeli posiadamy auto francuskie, na stronie https://www.franceauto.pl/regulator-cisnienia-paliwa możemy zakupić zamienne podzespoły i w ten sposób naprawić auto.

Dodaj komentarz

9 − osiem =

Top