Jesteś tutaj
Home > Wszystko wokół domu > Czy lampy mogą mieć funkcję dekoracyjną?

Czy lampy mogą mieć funkcję dekoracyjną?

Przy projektowaniu wnętrz zależy nam na funkcjonalności, ale i efektownym wyglądzie danego pomieszczenia. Często wydaje się to trudne do połączenia, lecz istnieją też elementy wyposażenia, które pomogą w pogodzeniu ze sobą tych dwóch aspektów. Tak właśnie może być w przypadku lamp. W jaki sposób mogą one stanowić część dekoracji? 

Oświetlenie główne

W każdym pomieszczeniu potrzebne jest jedno główne źródło światła, którym zwykle jest lampa wisząca, umieszczona w centralnej części sufitu. Z pozoru jej rola jest czysto funkcjonalna, lecz w praktyce może się okazać niezwykle efektowną ozdobą. Obecnie dużą popularnością cieszą się nie tylko tradycyjne żyrandole, ale też obiekty o nietypowych kształtach czy szczegółach wykończenia.

W wielu nowoczesnych aranżacjach sprawdzają się na przykład modele zawieszone na kablu, które potrafią zaintrygować gości. Czasem poszczególne warianty wydają się nieco przesadzone i widząc lampy Italux w sklepie, uważamy, iż będą zbyt ekstrawagancko wyglądały, tymczasem zawieszone przystrojonym już pomieszczeniu pomogą nadać mu wyjątkowego charakteru. 

Dodatkowe źródła światła

Poza centralnym punktem oświetlenia standardowo wykorzystuje się jeszcze kilka innych źródeł światła, by rozjaśnić poszczególne strefy pokoju. W tym przypadku pole do popisu dekoracyjnego jest jeszcze większe. Wybierając nowoczesne lampy podłogowe lub stołowe producenta Eglo można w prosty sposób urozmaicić przestrzeń. Należy przy tym pamiętać, że wpływ na wygląd pomieszczenia ma nie tylko to jak prezentują się same lampy, lecz także dawane przez nie światło. 

Dodaj komentarz

dziesięć + dziewięć =

Top