Polecamy

Trening EMS – od czego zacząć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Należy w pierwszej kolejności zadać sobie pytanie czy warto sięgać po tą nowatorską metodę treningową. Odpowiedź będzie oczywiście twierdząca. Jest to doskonały sposób, by nawet osoba początkująca lub obarczona dysfunkcją mogła w bezpieczny dla siebie sposób uskuteczniać szeroko pojęty trening mięśniowy. 

Jak rozpocząć przygodę z elektrostymulacją?

System EMS polega bowiem na aplikowaniu do mięśni impulsów elektrycznych, która wzmogą uczucie zmęczenia i spowodują, że w końcowym rozliczeniu układ mięśniowy odczuwa wykonaną pracę jako dużo bardziej intensywną. To powoduje wzmożone procesy regeneracyjne, które powodują wzrost tkanki mięśniowej i jej adaptacje do większych obciążeń – tak jak by to miało miejsce przy stałym zwiększaniu ciężarów w treningu siłowym. metoda ta pozbawiona jest jednak wad, takiego rozwiązania, gdyż realnie nie wymaga zwiększania używanych w treningu obciążeń – co zmniejsza ryzyko kontuzji, zwłaszcza u osób które z uwagi na stawianie pierwszych kroków w treningach nie mają wykształconych prawidłowych nawyków w zakresie techniki wykonywanych ćwiczeń.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że sięgnięcie po tą nowatorską metodę treningową jest niezwykle proste. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni kombinezon  lub kamizelkę z elektrodami i można cieszyć się korzyściami płynącymi z aktywności fizycznej w zaciszu własnego domu. Osoby, które wolą trenować poza domem znajdą szereg miejsc publicznych oferujących tą metodę treningową. W poszukiwaniu lokalizacji gdzie oferowany jest trening EMS Katowice polecają się, za sprawą wielu dobrych przedstawicieli na rynku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie zalety mają lniane ubrania?
Len często jest wykorzystywany do produkcji ubrań. .Jest stosowany w przemyśle tekstylnym od bardzo dawna. Teraz staje się coraz bardziej […]
Niezbędne akcesoria piłkarskie
Niezbędne akcesoria piłkarskie
Uprawianie piłki stało się dziś tak modne, że robi to coraz więcej mężczyzn. Nawet, jeśli nie ma się już możliwości […]
W jakich sytuacjach może być konieczny zakup znaku drogowego?
W jakich sytuacjach może być konieczny zakup znaku drogowego?
Znak drogowy definiuje się jako symbol, najczęściej graficzny, który reguluje sposób poruszania się po drogach. Zastosowanie znaków wpływa na poprawę […]
Ostatnie wpisy