Jesteś tutaj
Home > Zdrowie i dieta > Trening EMS – od czego zacząć?

Trening EMS – od czego zacząć?

Należy w pierwszej kolejności zadać sobie pytanie czy warto sięgać po tą nowatorską metodę treningową. Odpowiedź będzie oczywiście twierdząca. Jest to doskonały sposób, by nawet osoba początkująca lub obarczona dysfunkcją mogła w bezpieczny dla siebie sposób uskuteczniać szeroko pojęty trening mięśniowy. 

Jak rozpocząć przygodę z elektrostymulacją?

System EMS polega bowiem na aplikowaniu do mięśni impulsów elektrycznych, która wzmogą uczucie zmęczenia i spowodują, że w końcowym rozliczeniu układ mięśniowy odczuwa wykonaną pracę jako dużo bardziej intensywną. To powoduje wzmożone procesy regeneracyjne, które powodują wzrost tkanki mięśniowej i jej adaptacje do większych obciążeń – tak jak by to miało miejsce przy stałym zwiększaniu ciężarów w treningu siłowym. metoda ta pozbawiona jest jednak wad, takiego rozwiązania, gdyż realnie nie wymaga zwiększania używanych w treningu obciążeń – co zmniejsza ryzyko kontuzji, zwłaszcza u osób które z uwagi na stawianie pierwszych kroków w treningach nie mają wykształconych prawidłowych nawyków w zakresie techniki wykonywanych ćwiczeń.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że sięgnięcie po tą nowatorską metodę treningową jest niezwykle proste. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni kombinezon  lub kamizelkę z elektrodami i można cieszyć się korzyściami płynącymi z aktywności fizycznej w zaciszu własnego domu. Osoby, które wolą trenować poza domem znajdą szereg miejsc publicznych oferujących tą metodę treningową. W poszukiwaniu lokalizacji gdzie oferowany jest trening EMS Katowice polecają się, za sprawą wielu dobrych przedstawicieli na rynku.

Dodaj komentarz

dziewiętnaście − siedem =

Top