Jesteś tutaj
Home > Technika i motoryzacja > Drukarka laserowa – niezbędne akcesoria potrzebne do jej sprawnego działania

Drukarka laserowa – niezbędne akcesoria potrzebne do jej sprawnego działania

Drukarki laserowe stają się w naszym kraju coraz bardziej popularne. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że ich użytkowanie wymusza konieczność stosowania dedykowanych do nich akcesoriów. Które spośród nich są najważniejsze? Odpowiedzi na to pytanie poszukamy w naszym krótkim poradniku.

Tonery do drukarek – co należy o nich wiedzieć?

Drukarki laserowe, w odróżnieniu od swoich atramentowych odpowiedników, do druku wykorzystują specjalne tonery. Ich zawartość różni się znacznie od zawartości klasycznych, płynnych wkładów drukujących. Najczęściej przyjmuje one bowiem postać odpowiednio zabarwionych, termoplastycznych kuleczek żywicy, które po nałożeniu na papier poddawane są procesowi utwardzania. 

Każdy toner do drukarki laserowej ma określone na opakowaniu kilka podstawowych parametrów, z którymi należy się zapoznać. Tak więc ważne jest oznaczenie kasety (na jego podstawie można określić, do jakich modeli drukarek pasuje) oraz kolor (dostępne są kasety dedykowane do drukarek czarno-białych lub kolorowych). Niemniej istotna jest również wydajność pojedynczego wkładu (ilość możliwych do wydrukowania stron przy założeniu 5-procentowego pokrycia strony A4).

Odrębnym tematem jest cena tonerów do drukarek laserowych. Z oczywistych względów wiele osób decyduje się na zamienniki. Z zasady są one o wiele tańsze od kaset oryginalnych, a często nie ustępują im jakością druku i niezawodnością. Co warte zaznaczenia, ceny oryginalnych i nieoryginalnych tonerów można porównać w specjalistycznych sklepach internetowych takich jak https://www.magusz.com.pl/category/tusze-do-drukarek. Zestawiając ze sobą zróżnicowane produkty, znacznie łatwiej odnajdziesz ten, który spełni wymagania co do jakości druku, jak i zachowania prawidłowej kolorystyki. 

Dodaj komentarz

dwadzieścia + 16 =

Top