Jesteś tutaj
Home > Wszystko wokół domu > Jak sprawić, aby dziecko chciało spędzać czas we własnym pokoju?

Jak sprawić, aby dziecko chciało spędzać czas we własnym pokoju?

Przyjście na świat dziecka to rewolucja w życiu każdej rodziny. Rodzice chcą się przygotować do tego etapu jak najlepiej. Stąd zmiany w domu lub mieszkaniu, by dostosować przestrzeń do nowego członka familii. Oczywiście najważniejszy w tym względzie jest pokój dziecka. Mogłoby się wydawać, że kilkumiesięczne dziecko jeszcze nie skorzysta z własnego kąta. Nic bardziej mylnego, odpowiednia aranżacja i dobór zabawek sprawią, że maluch chętnie będzie spędzał tam czas. Tyczy się to nie tylko okresu niemowlęcego, ale i późniejszych etapów, gdy dziecko staje się przedszkolakiem, uczniem, nastolatkiem.

Aranżacja pokoju dziecka

Przez pierwsze lata życia dziecko będzie spędzało najwięcej czasu tam, gdzie będzie rodzic. Tam też zechce znosić swoje zabawki i inne przedmioty. Najczęściej rzeczy rotują do kuchni lub salonu, doprowadzając rodziców do frustracji. Dlatego ważne, by w pokoju malucha wydzielić strefę zabawek i zabawy, w której dobrze poczuje się zarówno rodzic, jak i dziecko. Najlepiej w tym miejscu rozłożyć miły w dotyku dywan, ułożyć pufy lub poduszki, wyposażyć dziecko w szafki, półki oraz pudła na jego drobiazgi. 

Ważną strefą w pokoju dziecka jest strefa odpoczynku. W jej centrum znajduje się łóżko, które powinno być odpowiednio dobrane do wieku dziecka, wygodne i trwałe. Łóżka tapicerowane świetnie spełnią swoją funkcję i odpowiedzą na potrzeby zarówno dziecka, jak i rodziców. Jeśli pociecha rozpoczęła już naukę w szkole, bardzo istotnym elementem pokoju stanie się biurko i krzesło lub fotel. Tu podstawą wyboru jest wiek i wzrost dziecka, by meble były jak najlepiej do niego dostosowane. 

Wygodne oraz dopasowane do dziecka meble i dodatki sprawią, że lokator będzie czuł się świetnie w swoim pokoju i zechce głównie w nim spędzać czas. Aby wyposażyć wnętrze, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wystarczy zrobić zakupy internetowe, jak choćby na stronie https://mebleikar.pl/pl/c/Pokoj-Dzieciecy-i-Mlodziezowy/239 Taka opcja zaoszczędzi nam przede wszystkim czas, który można przecież poświęcić na zabawę z dzieckiem.

Dodaj komentarz

cztery × pięć =

Top