Jesteś tutaj
Home > Rynek i biznes > Formy pomocy dla frankowiczów

Formy pomocy dla frankowiczów

Kredyty we frankach robiły ogromną furorę na rynku od 2000 roku. Były one zdecydowanie łatwiej dostępne niż te udzielane w polskiej walucie. Dlatego też tak wiele osób zdecydowało się na to rozwiązanie, które obecnie przysparza wielu problemów i trudności ze stale rosnącymi ratami. Okazuje się jednak, że w wielu przypadkach zawarte przez banki umowy kredytowe były skonstruowane niezgodnie z prawem, co jest podstawą do ich zmiany i dochodzenia swoich praw w sądzie. 

Jak zakwestionować umowę kredytową w sądzie?

Od około 2015 roku bank centralny uwolnił kurs franka, co spowodowało gwałtowny jego wzrost. Dla kredytobiorców oznaczało to drastyczny wzrost kwoty kredytu, która pozostała do spłaty. Wielu z nich zdecydowało się na wytoczenie sprawy bankom, co jest długotrwałym i trudnym procesem. Na szczęście dla osób, które wzięły kredyty we frankach Gliwice oferują pomoc w postaci fachowej i profesjonalnej porady udzielanej przez wykwalifikowane kancelarie i ośrodki doradcze.

Wniosek złożony do sądu ma na celu ponowne rozpatrzenie umowy i sprawdzenie, czy nie zawiera ona niedozwolonych zapisów. Jeśli okaże się, że tak, to bank będzie musiał sformułować ją na nowo na korzyść kredytobiorcy. Osoby znajdujące się w trudnej sytuacji z powodu kredytu we frankach powinny dochodzić swoich praw i walczyć o zwrot poniesionych kosztów, które zdecydowanie przewyższają należne raty. Pomoc firmy doradczej będzie w tym przypadku nieoceniona, ponieważ jej pracownicy doradzą jak postępować w tej sytuacji.

Dodaj komentarz

1 × 1 =

Top