Jesteś tutaj
Home > Rynek i biznes > Rodzaje palet, jakie są stosowane w różnych branżach na rynku

Rodzaje palet, jakie są stosowane w różnych branżach na rynku

Palety przemysłowe to jedne z najbardziej rozpowszechnionych rozwiązań na rynku spedycyjnym. Charakteryzują się podobnym stopniem wytrzymałości i trwałości co palety oznaczone napisem EUR lub EPAL, czyli zgodne z normami europejskimi. Jednocześnie kosztują mniej niż ich certyfikowane odpowiedniki.

Palety przemysłowe można zamówić w rozmiarze 800×1200 mm, czyli takim samym jak palety EUR czy EPAL, a także w innych wymiarach – na przykład 1200×1000 lub 800×600 mm. Palety te wykonuje się z drewna i są one przeznaczone do wielokrotnego użytku.

Jakie są inne popularne palety?

Wspomniane palety EUR i EPAL różnią się od siebie zastosowaniem – egzemplarze z oznakowaniem EUR przeznaczone są również do transportu kolejowego. Inny rodzaj palet dostępnych na rynku to palety jednorazowe, które są tanie, ale nietrwałe. Nie przewiduje się ich zwrotu po dostawie towaru. Kolejna grupa produktów to palety nietypowe do towarów, których przewóz i magazynowanie wymaga specjalnych warunków. Klient w zamówieniu określa wymiary i sposób ułożenia poszczególnych elementów konstrukcyjnych palety. Istnieje również zapotrzebowanie na palety fumigowane. Fumigacja służy usunięciu szkodników z drewna, z którego robi się palety, by zapobiec rozprzestrzenianiu się patogenów. Jaka jest aktualna oferta palet – warto sprawdzić u producenta.

Dodaj komentarz

5 × 2 =

Top