Jesteś tutaj
Home > Technika i motoryzacja > Przyczyny usterek lad chłodniczych

Przyczyny usterek lad chłodniczych

Lada chłodnicza to urządzenie powszechnie wykorzystywane w sklepach do przechowywania mięsa, wędlin i innych produktów wymagających niskiej temperatury. Ze względu na nieustanną eksploatację czasami ulega różnego rodzaju awariom. W takiej sytuacji trzeba ją koniecznie oddać do serwisu, gdzie zostanie zdiagnozowana i rozwiązana konkretna przyczyna problemu.

Agregat to element najbardziej podatny na uszkodzenie

W przypadku lad chłodniczych najpoważniejsze usterki wynikają przede wszystkim z braku fachowych przeglądów oraz prawidłowej konserwacji, polegającej na systematycznym uzupełnianiu czynnika chłodzącego, czyszczeniu komory i skraplacza czy regulowaniu sterowników. Najwięcej uwagi należy jednak poświęcić agregatowi, ponieważ mogą się w nim łatwo zepsuć następujące elementy:

– wentylator

– sprężarka

– automatyka 

– filtry i separatory

W ladach chłodniczych dochodzi też nierzadko do sporych nieszczelności, przez co znajdujące się wewnątrz produkty szybko tracą przydatność do spożycia. Na stronie http://rbklima.pl/oferta/chlodnictwo/lady-chlodnicze/naprawa/ można zapoznać się z przykładową ofertą naprawy tego rodzaju urządzeń.

Dodaj komentarz

cztery − 1 =

Top