Jesteś tutaj
Home > Technika i motoryzacja > Czym są falowniki i w jakim celu są stosowane w przemyśle?

Czym są falowniki i w jakim celu są stosowane w przemyśle?

Jaką funkcję pełnią falowniki w przemyśle?

Falowniki są to przede wszystkim urządzenie, które mają szerokie zastosowanie. Pozwalają na regulację napięcia, a także częstotliwości różnych maszyn, urządzeń zasilanych energią elektryczną. Używanie falowników w sprzętach elektrycznych jest bardzo istotne dla poprawnej pracy napędzających je silników. Co to jest falownik? jakie pełni funkcję w przemyśle?

Co to jest właściwie falownik?

Falownik to inaczej przemiennik częstotliwości. Falowniki umożliwiają zmianę napięcia oraz częstotliwość prądu przemiennego. Za pomocą falowników generuje się napięcia o regulowanej częstotliwości. Tego typu właściwości umożliwiają między innymi regulację prędkości obrotowej silnika elektrycznego, regulację momentu obrotowego. Silniki elektryczne, które wykorzystują falowniki są w stanie działać na wielu obrotach. Zwiększa to ich ogólną funkcjonalność. Falowniki wpływają również na pracę urządzenia elektrycznego w taki sposób, że jest ona płynna i optymalna.

Falowniki można także serwisować, naprawiać w razie ich awarii. Naprawa falowników pozwala na kompleksową reperację urządzenia tak by mogło ono znów w pełni funkcjonować. Korzystając choćby z zasobów witryny https://pleserwis.pl/naprawa-falownikow/ możemy także znaleźć usługi naprawy kart, bloków sprzężenia zwrotnego napędu (interfejsy: enkoderów, resolwerów).

Podsumowanie

Falownik to urządzenie, którego umożliwia zmianę prądu przemiennego o określonej częstotliwości na prąd stały o regulowanej częstotliwości.

Dodaj komentarz

trzy + osiemnaście =

Top